Sinop Ramazan İmsakiyesi 2017 - Sinop Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Sinop iftar vakti hangi saate denk geliyor? Sinop için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Sinop Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Kutlu ufuklara doğru yine girmek üzereyiz. Bir senedir gelmesini istediğimiz sevgili sonunda tekrar geldi. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen müslümanlar bu vazifenin rükunlarını etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilmektedir.

  Bu sayfamızda Sinop kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

  Allahü Teala şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

  Sinop İmsakiyesi 2017

  sinop-imsakiye.png

  Mayısın 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğinizüzere 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Sinop için Bayram Namazı vakti : 05:51

  Konumuzdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png