Sınav sorunları için 'çağrı merkezi'

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Milli Eğitim Bakanlığı, OKS ve SBS gibi sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşların karşılaştığı sorunlar çözmek için 'çağrı merkezi'ni aralamalarını istiyor.

  MEB 2004 yılından itibaren internet üzerinden ve interaktif yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK)'nün gerçekleştirdiği açıköğretim ve sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşın karşılaştığı problemlerin çözülmesi için daha sağlıklı ve sistemli bir yöntem olarak 'çağrı merkezi' kurulmasına karar verdi.

  Çağrı merkezi, uzaktan eğitim kurumları (Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi, Mesleki Teknik Açıköğretim Okulu, Açık İlköğretim Okulu) öğrenci iş ve işlemleri, tüm okullardaki bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti şartları kapsamında işletim, donanım, kurulum eksiklikleri, sınav hizmetleri konusunda bilgilendirme yapacak.

  Nisandan itibaren hizmet vermeye başlayan merkeze, '444 83 83' numaralı telefon ile 'cagrimerkezi@meb.gov.tr'den e-posta ile ulaşılabilecek.

  Soruları, 15 operatör ve 2 yönetici cevaplandıracak. Bakanlık ayrıca, okullarda kurulan bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti hizmetlerinin takibinde kullanılmak üzere "http://btariza.meb.gov.tr'' adresli web tabanlı bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama ile bakanlık, okullar tarafından girilecek arıza bilgilerini ilgili firmaya doğrudan ulaştıracak.

  (aa)
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 21 Ekim 2011