Show TV HD Frekans

Uydu Frekansları bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Show TV HD Frekansı

  Özel kanallara geçildiği zamanlarda 1 Mart 1991 tarihinde “Başka bir âlem” mottosuyla kurulan Show TV’nin sahibi birçok kez değişmiştir. 2002den sonra yeni logosuyla Digitürk’ün baş kanalı olan Show TV dizileri, programları ve filmleriyle en çok izlenen kanallar arasında yer aldı.

  Türk dizi tarihinin fenomen dizilerine ekranlarda yer veren Show TV bunun yanında bir çok değişik formatı ilk kez Türkiye’ye getirmiştir. Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, Ekmek Teknesi, Tatlı Hayat, Hayat Bilgisi, Doktorlar gibi diziler büyük ilgiyle izlenmiştir. Bir döneme damga vuran Televole programı da bu kanalın formatıdır.

  Show TV ayrıca Türk televizyonlarına reytinglerin adamı olarak nitelendirilen Acun Ilıcalı’yı kazandırmıştır. Acun Ilıcalı Var Mısın Yok Musun?, Survivor Türkiye – Yunanista, Feart Factor ve Yetenek Sizsiniz yarışma programlarını ilk olarak Show TV’de yayınlamıştır.

  Show TV HD kanalı ise ilk olarak Digitürk bünyesinde 2011 yılında yayın hayatına başladı. İlk zamanlar sadece Muhteşem Yüzyıl ve Adını Feriha Koydum dizileri yayınlandığı vakitlerde HD yayına geçen kanal kısa bir süre sonra tam zamanlı HD yayına geçti.

  Show TV, TMSF tarafından el konup, Ciner Grubuna devredilmesiyle ve Türksat 4A’nın tam kapasiteyle devreye girmesinden sonra 15 Eylül 2014 tarihinde tam zamanlı şifresiz yayına geçti. Şifresiz yayın yapan Show TV HD şu an TMSF’nin elindedir.

  Show TV HD Uydu Frekans Bilgileri
  show-tv-hd-frekansi.jpg
  FrekansPolarizasyonSembol OranıFECModülasyon
  12209Yatay (H)100003/48PSK

  Habertürk HD kanalı da bu frekans üzerinden yayın yapmaktadır.

  Show TV Türksat 4A'nın yanı sıra bir çok paralı dijital platformdan da yayın yapmaktadır.
  PlatformKanal Numarası
  Digitürk322. Kanal
  D-Smart23. Kanal
  TeledünyaYok
  Tivibu25. Kanal