Sen Kimsin?

BERKİTO Üye
İŞTE SEN BUSUN!..

SEN,

''Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükten vazgeçirmeye çalışırsınız.. Çünkü Allah’a inanıyorsunuz..'' Fermanının sahibisin!..

SEN,

''Alemlere rahmet olarak gönderilen'' ve dehşetli mahşer günü herkesin ''Nefsi! Nefsi!'' diye çırpınacağı bir zamanda, secdelere kapanıp; ''Ümmetimi isterim Ya Rab!.. Ümmetimi bağışlamadıkça kalkmam'' diye dua edecek olan Habib-i Kibriya’nin ümmetisin!..

SEN,

Resulullah’in ashabına; ''Orduya yardım ediniz'' dediği zaman, bütün servetini alıp getiren ve Peygamberin ''Çocuklarına ne bıraktın?..'' sorusuna; ''Allah’ı ve Resûlünü bıraktım Ya Resullullah!'' cevabini veren Hz. Ebubekir’in yolundasın!..

SEN,

Devlet reisi olduğu halde, içi su dolu bir tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolasan ve oğlunun; ''Babacığım, niçin böyle yapıyorsun?'' sorusuna; ''Oğlum! Nefsimi biraz beğenir gibi oldum.. Onu zelil etmek, gururumu kırmak istiyorum'' diyen Koca Ömer’in izindesin!

SEN,

Müslümanlar arasında açlığın ve kıtlığın hüküm sürdüğü bir zamanda Şam’dan kendisine ait zeytinyağı, üzüm ve buğday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osman’ın ardındasın!..

SEN,

Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açıkça, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve Allah Resûlünün; ''Neden böyle yaptın ?''suâline' 'Belki Allah bunların birini olsun kabul eder düşüncesiyle diyen Hz. Ali’yi takip edensin!

SEN,

Allah yolunda cihada çıkan ve karşısında Atlas Okyanusunu görünce, devesini dizlerine kadar denize sürerek, kılıcını çekip; ''Ya Rabbi! Şahit ol! Önüme şu uçsuz bucaksız derya çıkmasaydı Senin Şanını daha ileriye götürürdüm!'' diyen mücahitlerin pesindesin!..

SEN,

40 sene yatsı abdestiyle sabah namazını kılan Imam-ı Âzam’ların, Malazgirt Ovalarında Allah Allah sesleriyle at koşturan ve Anadolu kapıları Müslüman Türklere açan Alp Arslanların arkasındasın!..

SEN,

Misafir kaldığı evde gece sabaha kadar ayakta duran ve; ''Biz Kuran’ ın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan hayâ ederiz'' diyen Osman Gazilerin torunusun!..

SEN,

Resûllullah’ın müjdesine nail olup, küfrün doğu kalesini, İstanbul’u fethederek İslam’a teslim eden, yeni bir çağ açan Fatihlerin, dünyayı Müslümanlardan başkasına dar gören Yavuzların, karaların- denizlerin hakanı Kanûnilerin neslisin!..

SEN,

İstanbul’da okumaya başladığı Ezan-i Muhammediyeyi, Çaldıran ovalarında bitiren, Tuna’da aldığı abdestin namazını Afrika çöllerinde kılan, Hazer kıyılarında getirdiği tekbir seslerinin yankıların Viyana kapılarında duyan kahramanların evladısın!..

SEN,

Vatanını, mukaddesâtını müdafaa ederken düşman kurşunlarının darbeleriyle bağırsakları delik-deşik dışarıya fırlayan ve bir eliyle onları karnına iterken, diğer eliyle göğsünden bir başka kursunu eliyle çıkarıp, yanında bulunan arkadaşına; ''Al arkadaşım! Sağ olur da dönersen, şu kursunu oğluma ver! Ve O’na de ki; ''Bunu sana baban son nefesinde gönderdi ve O’da aynı şekilde oğluna aktarmazsa hakkımı helal etmem! '' diyen ulvî ruh örnekleri veren şehitler kafilesinin çocuğusun!..

İŞTE SEN BUSUN!...