Sefa Doğanay Kimdir - Sefa Doğanay Hayatı

Biyografiler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Türk komedyen ve dizi oyuncusu Sefa Doğanay'ın hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler.

  Sefa Doğanay 30 Eylül 1992 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Sefa, ilk ve ortaokulu Samsun Gazipaşa İlköğretim okulunda okudu. Tiyatro ve sahne oyunlarına ta o yıllardan merakı vardı. Sefa ilk sahne deneyimini ilkokul 8.sınıfta usta kalem Adalet Ağaoğlu'nun yazdığı Çatıdaki Çatlak isimli oyununda Sadık karakterini canlandırarak yaşamıştır.
  Sefa Doğanay
  Lise eğitimini Samsun Namık Kemal Lisesinde gördü. Okul yıllarında çeşitli değişim ve sosyal sorumluluk projelerinde bulundu. Bu projelerden birisi de Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2008 yılında hayata geçirdiği Gönül Köprüsü projesiydi.

  2010 yılına Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazanmış ve İstanbula yerleşmiştir. Bu arada televizyonda yayınlanan bir yetenek programı onun dikkatini çekiyordu. Çevresindeki bir çok kişinin taklidinin yanı sıra ünlülerin de taklitlerini yapma yeteneğine sahipti.

  2011 yılına gelindiği vakit Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katıldı ve burada yaptığı taklitlerle birinci olarak tüm Türkiye'de tanınmıştır.

  Sefa Doğanay daha sonra Çocuklar Duymasın dizisinde 37 bölüm oyunculuk da yapmıştır. Şu sıralar yurtiçi ve yurtdışı stand-up gösterileri, özel şirket geceleri, bayii toplantıları, biletli özel gösteriler ve festivaller ile yoğun bir şekilde sahne çalışmalarını sürdüren Doğanay,halen Marmara Üniversitesi İİBF İşletme 3.sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir...
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 24 Şubat 2015