SBS ve DPY-B başvuruları uzatıldı

Ömer
Yönetici
SBS ve DPY-B başvuruları uzatıldı

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği SBS ile DPY-B başvurular 29 Şubat’a kadar uzatıldı.

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girebileceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (DPY-B) başvurular 29 Şubat’a kadar uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda 2008 yılında ilk defa gerçekleştirilecek olan ve Ortaöğretime Geçiş Sistemi içerisinde yer alan "Seviye Belirleme Sınavı" ile 6. ve 7. sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı" başvuru süresinin, Bakanlığın internet sayfasında yer alan "Ortaöğretime Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı ve 6. ve 7. Sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı e-Kılavuz"nda yer aldığı şekliyle 22 Şubat 2008 tarihinde sona ereceğinin bilindiği hatırlatıldı.

Yazıda şunlar kaydedildi:
"Ancak, yurdumuz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları sebebiyle bazı il ve ilçe merkezlerinde eğitime ara verilmiş ve ayrıca banka bulunmayan köy ve kasabalardan ilçe merkezlerine ulaşım gerçekleşememiştir. Bu sebeple çok sayıda öğrencimizin bankaya yatırılması gereken başvuru ücretini yatıramaması gibi bir takım olumsuzlukların meydana geldiği, başvuru yapamayan aday velilerinin
bakanlığımıza müracaatlarından anlaşılmaktadır.

Adayların mağdur olmamaları ve başvurularını rahatlıkla yapabilmeleri için ’Seviye Belirleme Sınavı’ ile ’6. ve 7’nci Sınıflar Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’ başvuru süresi 29 Şubat 2008 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır."

Son düzenleme: