sarışın mı??? esmer mi???

Moda bölümünde yer alan bu konu gizems tarafından paylaşıldı.

 1. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Saç rengi, sahibine hem görsel olarak kusursuz bir değişim sağlıyor, hem de ruh sağlığını yakından ilgilendiriyor.

  Her ikisinin de aynı anda etkili olabilmesi için bu yaz kararınızı verin: Sarışın mı, esmer mi? Bu yaz kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz?

  Kadınlar hayatları boyunca en az bir kez saçlarının rengiyle oynuyorlar. Ya kuaförlerine düzenli olarak saçlarını boyatıyorlar ya röfle yaptırıyorlar ya da araya iki tutam renk attırıyorlar. Siz de saçlarınızda zaman zaman değişiklikten hoşlanıyorsanız, aklınızda bulunsun: Bu yaz dikkat çekici bir renk, en az trendi bir aksesuvar, XXL bir çanta veya dolgu topuklu ayakkabılar kadar önemli olacak.

  "Saçlarının rengini değiştirenler, tercih ettikleri renkle kimliklerini de değiştirmiş oluyorlar." Bu, kadınlardan sarışın bir bomba yaratmak niyetinde olan erkeklerin hayallerinden biri değil, bilimsel bir psikolojik araştırmanın sonucu... Kadının kullandığı saç rengi aynı zamanda onun kimliğini, bireyselliğini sorgulayan bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de giderek birçok kadın saç rengiyle daha sık oynamaya başlıyor.

  Bu değişimin en bilinen nedenlerinden biri yeni bir yaşama sevinci kazanmak... Esmer kadınlar kendilerini sıcakkanlı, hassas ve zeki olarak tanımlarken, buna karşın sarışınlar daha canlı, çekici ve baştan çıkarıcı olduklarına inanıyorlar. Belki de önümüzdeki yaz sarışınların nüfuslarında artış gözlenecek olması da bu yüzden...
  Hangi renk en çok kime yakışıyor?

  Sarı saç geçmişten günümüze en dikkat çekici renk olarak tarihe geçmiştir. Bazen şık ve seksi, kimi zaman da soğuk, uzak ama aynı zamanda romantik olarak algılanmıştır. Peki, sarı rengin farklı tonları en çok kime yakışıyor?

  Uzmanlara göre çocukluğunda sarışın olanlar, büyüdükçe koyulaşan saçlarını doğru tonla yeniden açtıklarında doğal bir görüntü yakalıyorlar. Diğer saç tonlarından sarışınlığa terfi etmek isteyenler için ise kural aynı: Pembe, açık ten rengine sahip olanlar için en ideali kül rengi tonları... Esmer tenliler ise bal, karamel ya da altın gibi sıcak tonlarla uyumlular
   
 2. green_eyes

  green_eyes Üye

  saol canım paylasım için
   
 3. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  Sende Saol Canim Ben Kumralim Am Saçlar Sari
   
 4. SYSTEM

  SYSTEM Üye

  tabiiki esmer
   
 5. green_eyes

  green_eyes Üye

  bosverin sarısın esmer turuncuuuuuuuuu en güzel
   
 6. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  ama neden esmeri tercih ediyorusnki system07????