samsung galaxy s 2 batarya ömrü

Cep Telefonu Modelleri bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  samsung galaxy s 2 bataryası kaç saat gidiyor, samsung galaxy s 2 batarya ömrü ne kadar, samsung galaxy s 2 nin batarya ömrü nedir

  samsung galaxy s 2 batarya ömrü
  Android telefonların en çok şikayet edilen özelliği şarjlarının kısa sürede bitmesidir, Android 2.3 güncellemesi ile telefonlar biraz rahatlasa da sorun hala devam ediyor. Samsungun son telefonu Galaxy S IInin 1650 mAh lik bataryası bu soruna çözüm olabilmiş mi diye YouMobile daki arkadaşlar gayet kapsamlı bir inceleme yapmış, işte size Samsung Galaxy S IInin bataryasının hangi koşullarda nekadar dayandığının listesi.

  Tüm kullanımlarda 3G network bağlantısı aktiftir.

  Standart kullanımda 82 saat
  · 90 dakika video
  · 2 saat müzik
  · 40 dakika ses görüşmesi (video değil)
  · 30 dakika navigasyon/GPS
  · 30 dakikalık ekran açık ayar vs genel kullanım
  · 10 dakika web gezintisi
  · 10 dakika fotoğraf+video çekimi
  · 20 dakika oyun
  · 3G network kullanımı

  Sadece Video 8:05 saat (Galaxy S 7:25 saat)

  Sadece Web Gezintisi

  · Standart browser (yüklü gelen) ile 4:22 saat
  · Opera Mobile browser ile 4:59 saat
  Galaxy S standart browser ile 4:06 saat
  Bekleme Süresi 9 gün
  · Telefonu 3G network bağlantısı ile hiç kullanmadan bıraktığımızda 9 gün sonunda şarj bitiyor uyarısı vermeye bile mecali kalmadı ve kapandı. Tabi bu değer Samsungun kitapçığında yazan 25 günün yakınından bile geçemiyor.

  Ekran Güç tüketimi
  Galaxy S IInin ekran parlaklığını %50ye ayarlayıp otomatik karartmayı da iptal ettiğimizde batarya 11 saat 10 dakika sonra tamamen boşaldı ki bu video oynatma süresinden sadece 3 saat 5 dakika uzun. Hal böyle olunca ekranın nasıl bir batarya canavarı olduğunu anlamak kolaylaşıyor (Super AMOLED Plus ekranın enerji tüketiminin birçok modele göre çok daha düşük olduğu iddia ediliyor).

  Sonuç: Hiç Android telefonu kullanmamış biri için bu değerler pek iç acıcı olmasa da standart kullanımda 3.5 gün böyle büyük ekranlı bir telefon için oldukça iyi .