Samanyolu TV Frekans - STV Frekansı

Uydu Frekansları bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Samanyolu TV Frekansı

  Samanyolu Yayın Grubunun amiral gemisi olan STV yayın hayatına 13 Ocak 1993'de İstanbul'da başlamıştır. İslami yapımlarla ün salan Samanyolu TV Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinmektedir.

  Özellikle Sır Kapısı ve Sırlar Dünyası isimli 1999'dan 2007'ye kadar devam eden dizi kanalın en çok izlenen yapımları arasındaydı. 2007'den sonra uzun soluklu hikayelerin anlatıldığı dizileri yayınlamaya başlayan STV'nin en çok ilgi uyandıran dizileri Hakkını Helal Et, Tek Türkiye ve Şefkat Tepe dizileridir.

  Şu sıralar Küçük Gelin, Sungurlar ve İki Dünya Arasında isimli diziler reyting sıralamasında üst sıralarda göze çarpan dizilerdir.

  Bunun yanı sıra belgesel yanını da yapan STV'nin gündüz kuşağında en beğenilen programı ise ünlü aşçı Oktay Aymelek'in sunduğu Yeşil Elma programıdır. Samanyolu TV'nin ilk yıllarından bu yana devam eden neredeyse tek programı ise Saim Orhan tarafından hazırlanıp sunulan Ayna programıdır.

  Samanyolu TV'nin uzun yıllardır devam eden ve ilgi ile izlenen bir diğer programı da Maceracı programıdır. Murat Yeni'nin sunduğu bu program gezi ve yemek programıdır.

  STV Uydu Frekans Bilgileri
  samanyolu-tv-frekans.jpg
  FrekansPolarizasyonSembol OranıFEC
  12079 MHzYatay (H)64005/6

  Türksat 4A üzerinden yayın yapan Samanyolu TV ayrıca tüm dijiatal platformlarda da yayın yapmaktadır. Samanyolu TV'nin yayın yaptığı diğer platformlar.
  PlatformKanal Numarası
  Digitürk35. Kanal
  D-Smart28. Kanal
  Teledünya28. Kanal
  Tivibu30. Kanal