Sakarya Ramazan İmsakiyesi 2017 - Sakarya Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Sakarya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Sakarya için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Sakarya Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Hayır dolu saatlere doğru yeniden kanat çırpıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri hasret kaldığımız misafir sonunda şerefyab oldu. Ramazan günleri insanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen insanlar bu farizenin kural ve kaidelerini etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

  Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

  Bu konumuzda Sakarya şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

  Cenab-ı Allah şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

  Sakarya İmsakiyesi 2017

  sakarya-imsakiye.png

  27 Mayıs yani Cumartesi gecesi ilk kez sahur yapacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğinizüzere 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Sakarya için Bayram Namazı vakti : 06:14

  Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png