Referandum Anketi 2010 Sonuçları

Yeni Anayasa'ya evet mi hayır mı?

• Evet

Oy: 50 56,8%
  • Hayır

Oy: 29 33,0%
  • Kararsızım

Oy: 3 3,4%
  • Oy Hakkım Yok

Oy: 4 4,5%
  • Boş Kullanacağım

Oy: 2 2,3%

• Toplam oy
    88
  • Oylama bitti .
cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
2010 Referandum Anketi
Referandum Anket Sonuçları 2010

Anayasa'mızın 26 maddesinin değiştirilmesi için yapılacak halk oylaması 12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak.

Anayasa paketine hangi oyu kullanacaksınız? Veya kullanmayacaksınız?

Son düzenleme moderatör tarafından:
KURTEFE Yeni Üye
evet dedim burada şu bilinmeli bu iktidara evet oyu anlamına gelmiyor .lütfen herkes iyi düşünsün geçmişte yapılan hatalar düzeltilmeli

Ömer
Yönetici
Herhangi bir parti yaptı diye bu anayasaya hayır demek, ele geçen fırsatı geri tepmek demektir.

Bu anayasa değişiklikleri ile bazı paşaların elinden, her an kafamıza inmek üzere duran balyozlar alınacak...
Bu anayasa değişiklikleri ile bazı yargı mensuplarının elinden, şirazesi kaymış, ayarı kaçmış adaletsiz teraziler alınacak...

Askeri vesayetin, yargı vesayetinin son bulması için, statükocuların son bulması için sonuna kadar evet diyorum...

Bu ülkeye siyasi iktidarlar elbette zararlar vermiştir... Ama bu ülkeye en büyük zararı kendi paşalarımız yaptıkları darbelerle vermiştir... Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak vizyonu ve misyonuna sahip hiç bir ülkede darbe yapılmaz yapılamaz...

pesimist sanal alem
ben sol görüşlü insanların hayır demesini anlıyorum hadi onların yarası var ülkede kadrolaşamayıcaklar şuan kendi yapılanmasının iktidar olduğu mahkeme yargıtay yök bikaç kurum daha varda ismi ağır gelir yazınca buralarda adalet sağlanacak koltukları sarsılıyor ama mhpnin yaptıgını anlamıyorum 80 de bi sürü ülkücü ölmedimi bu anayasayı düzenleyen cuntacı askerler tarafından bunun için savaşma vermedi mi ülkücüler peki mhpnin hayır demesindeki amac ne? bence mhp bahceli gibi ermeni okulunda okumus aile büyükleri solu destekleyen askerliğini yapmamıs konusmayı bilmeyen apoyu asmayıp sonra ip atan kişiliksiz vizyonsuz dürüst olmayan bir insan tarafından yönetilmesi yanlıs cünkü; bu anayasaya ewt demesi gerek en baştaki partilerden birisi mhpdir milletvekilleri evet diyor ama;baslarındaki sahte ülkücü adam kendi koltugu için 80 de ölen ükücü genclerin değerini bilmeyen milliyetcilik içinde hiç olmayan bu asalak tarafından reddediliyor bence bu yanlıs bu anayasa cunta dayartma anayasasını yıkacak tükiyede adaleti getirecek sözde eşitlik değil kanunda eşitlik olacak bunun farkından olmayanlar ileri görüşü olmayan 3-5 kelamdan baska düzenden siyasetten anlamayan insanlar eminimki mhpdende oy gelecek bu referanduma bahceli ne derse desin söz halkın yaşasın adalet eşitlik özgürlük

Son düzenleme:
cagatay_gs Yeni Üye
ben oy kullanma hakkına seneye sahip olacağım.devletin daha ileri gitmesi,ekonominin daha iyiye gitmesi için evet denmeli.biraz şüpheli olunsa da 1980 anayasasından daha yeni daha demokratik olduğu belli.