Pratik bakımlar bizden, uygulaması sizden

Moda bölümünde yer alan bu konu Rebel Angel tarafından paylaşıldı.

 1. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  Yüzünüze ve tüm vücudunuza yapabileceğiniz en hızlı ve en dinlendirici bakımlar...

  Kendi toniğinizi kendiniz yapın

  Bir çay bardağı suyun içine, iki damla lavanta damlatın. Bir süre buzdolabında soğutun.
  ardından bir tutam pamukla yüzünüze sürün. Cildinizdeki canlanmayı hemen göreceksiniz.

  Evde kolay manikür

  Tırnaklarınızı ve etlerinizi yumuşatmak için ellerinizi bir süre sabunlu ılık suda bekletin.
  Yumuşayan etleri, keskin bir makas yardımı ile fazla derine inmeden kesin. Eğer bu işlem zor geliyorsa, etlerinizi tırnak diplerine doğru bir havlu yardımıyla itin.

  Gözlerinizi hafifletin

  İki çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı, 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapağınıza sürün. 10 dakika bekleyip, yıkayın. Gözlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğini hissedeceksiniz.

  Ojelerin çabuk kuruması için

  Yapmanız gereken tek şey, ojeyi sürdükten sonra, buzlu suda birkaç dakika bekletmek. Ne kadar çabuk kuruduğuna inanamayacaksınız. Ancak bilmeniz gereken küçük bir ayrıntı var, bu işlem ojenin tırnağınızdaki ömrünü kısaltır.

  Yüzünüz dinlenmiş görünsün

  Yüzünüzün dinlenmiş görünmesini istiyorsanız, önce sıcak hemen ardından soğuk suyla yıkayın. Bu işlem kan dolaşımını hızlandıracağı gibi kaslarınızı da harekete geçirecektir.

  Vücudunuzu rahatlatın

  Duş alırken sabah sabun yerine, nane ya da zencefilli sabunlar kullanın. Bu sayede vücudunuzun her noktasını rahatlatmış olursunuz.

  Omuzlarınız tutulduysa

  Vücudunuza çok ince tabaka halinde vücut yağı sürün. Ardından sıcak suyla ıslattığınız havluyu tutulan bölgeye koyup duşa girin. Havlu, yağın iyice derinin içine girmesini sağlayacağından, teniniz yumuşayacak ve kaslarınız gevşeyecektir.

  Göz halkalarına karşı

  Göz altında oluşan keseleri ve renk değişikliklerini, buzlu suya batırılan pamuk parçalarını gözünüzün üzerinde ve çevresinde gezdirerek geçici olarak ortadan kaldırabilirsiniz