Pil ömrü uzuyor

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Pil ömrü uzuyor


  Microsoft'un yeni işletim sistemi Vista'yı utandıracak.  Windows Performance ekibinden Gabriel Aul, geçtiğimiz günlerde Windows 7 ile ilgili kullanıcılara müjdeli bir haber daha verdi. Aul, Windows 7 sayesinde batarya ömründe dikkate değer bir artışın yaşanacağına inandığını ifade etti.

  Daha da önemlisi, Windows 7'den birçok kullanıcının faydalanabilecek olması; zira Windows Vista'yı sistemlerine yükleyebilenler, Windows 7'yi de sorunsuz bir şekilde sistemlerine kurabilecek. Ancak Windows 7, batarya ömrünün uzamasına tek başına yeterli gelmeyecek; zira bilgisayar üreticileri ve tedarikçilerin de laptop'lardaki güç tüketimi konusunda üzerlerine düşeni yapması gerekiyor.

  DAHA AZ GÜÇ TÜKETİMİ
  Microsoft'un güç tasarrufu konusunda atabileceği en somut adımlardan biri hiç şüphesiz bilgisayarların boşta olduğu durumlarda donanım bileşenlerinin daha az güç tüketmesini sağlayabilmesi olacak.
  Windows 7, bu bağlamda diğer işletim sistemlerine göre daha geniş çaplı opsiyonlara sahip olacak. Örneğin Wi-Fi kartınızın bilgisayarınıza bağlı olması durumunda, eğer o an için bir ağa bağlı değilseniz Windows 7, Wi-Fi kartınızı güç tasarrufu sağlamak için uyku moduna alabilecek.

  Bunun yanında Microsoft, sistem zamanlayıcı konusunda da yeni adımlar atmayı planlıyor. Windows Vista'da 1 ms olan sürecin, Windows 7 ile 15ms olması bekleniyor. Bu da Windows 7'nin %15 oranında daha az güç tüketeceği anlamına geliyor.