peygamberimizi memnun eden çocuk

Betül17 denizimsi
Peyganber Efendİmİz Zamaninda SavaŞa GİdİlecekmİŞ ÇocuĞun Bİrİ Benİde Mutlaka Sabah Kaldirin DemİŞ Ama Çok KÜÇÜk Dİye Onu KaldirmamiŞlar UyandiĞinda BÜyÜklerİn SavaŞa GİtmİŞ Olduklarini GÖren Çocuk Onlari YakalayabİleceĞİnİ DİŞÜnerek Bİr DaĞin Tepesİne ÇikmiŞ Nİhayet AŞaĞida BÜyÜk Bİr Kalabalik GÖrmÜŞ Ve KoŞmaya BaŞlamiŞ AŞaĞiya İndİkÇe GÖrmÜŞkİ Bunlar Hirİstİyanlar Ama Çocuk Merakina Yenİlerek Acaba NekonuŞuyorlar Dİye YaklaŞmiŞ Oraya Toplanan KalabaliĞada Bİr Rahİp Gelİp Vaaz VerİrmİŞ Ve Bİr Sene Boyunca O Vaaza GÖre İbadet EderlermİŞ Herkez Sabirsizlanmaya BaŞlamiŞ Rahİp Bİr TÜrlÜ BaŞlamiyormuŞ Herkez Hadİ İŞİmİz Var Dİye SÖylenİrken Rahİp DemİŞkİ Aranizda Bİr Muhammed Ümmetİ Var O Çiksin Öyle AnlatacaĞim Herkez ŞaŞirmiŞ Nasil Olur Yok DemİŞler Rahİp Yİne TekrarlamiŞ Çocukda ÖldÜrÜceklermİ Napayim DemİŞ Ve Ortaya ÇikmiŞ Rahİp SÖyle Bakalim Burada Ne İŞİn Var DemİŞ Çocuk BaŞindan GeÇenlerİ AnlatmiŞ Ve Bİzİmkİlerİ Ariyordum Sİzlerİ Onlar Sandim Sonrada Merak Ettİm. Rahİp Bİr Şartla Senİ Birakirim Sorularima Cevap Ver DemİŞ Çocuk Kabul EtmİŞ Cennetİ Alada Bİr TuĞba AĞaci VarmiŞ Dallari Her Yere UzanirmiŞ Bunun Bİr EŞİde DÜnyada VarmiŞ Ben Bunu GÖrmedİm İman Etmedİm Sonra Cennetİ Alada Bİr Irmak VarmiŞ Envaİ ÇeŞİt İÇecek AkarmiŞ Ama Bİrbİrİne HİÇ KariŞmazmiŞ Bunun Bİr EŞİde DÜnyada VarmiŞ Ben Bunu GÖrmedİm İman Etmedİm Sonra Cennetİ Alada Yİyİp İÇme VarmiŞ Ama Tuvalet İhtİyaci YokmuŞ Bunun Bİr EŞİde DÜnyada VarmiŞ Ben Bunu GÖrmedİm İman Etmedİm Bİrde Cennetİ Alada Burak Adinda Bİr Bİnek VarmiŞ Ben Bunuda GÖrmedİm İman Etmedİm DemİŞ Çocuk SÖylÜyeyİm DemİŞ TuĞba AĞacinin Bİr EŞİde GÜneŞ 1 Tane Ama Her Yere Uzanir,envaİ ÇeŞİt İÇeceĞİn Bİrbİrİne KariŞmadan AktiĞi IrmaĞin Bİr EŞİde Dİmaktir GÖzden Akar Tuzlu Kulaktan Akar Aci Burundan Akar EkŞİ AĞizdan Akar Tatli Ve Bİr Yerden Akipta KariŞmayan Budur BuraĞa Gelİnce Ehbe Adam HİÇmİ Deve GÖrmedİn Hirkarsin Gelİr Bİnersİn Çocuk Hepsİnİn Cevabini VermİŞ.rahİp DoĞru SÖyledİn Çocuk Artik Gİde Bİlİrsİn DemİŞ Çocuk Sen Bana Okadar Soru Sordun Bende Sana Bİr Soru SoracaĞim Cennetİ Alanin Kapisinda Ne Yazar Rahİp Ben Bunu SÖyleyemem Burdakİ BÜtÜn İnsanlar Bana KarŞi Çikar DemİŞ Herkez Bİrden Bİz Zaten DoĞruyu ÖĞrenmeye Geldİk Neyse SÖyle Dİye Israr Edİnce Rahİpte Le İlahe İllallah Muhammederrasulullah DemİŞ Orada Kİ Herkez Bunu Duyunca MÜslÜman OlmuŞ. Peygamber Efendİmİz S.a.s.savaŞtan DÖnÜpde Bu ÇocuĞun Yaptiklarini Duyunca Yanina ÇaĞirip Eh Be Çocuk Sen Bİzden Daha Hayirli Bİr İŞ Yaptin DemİŞ