Panasonic: BD-Live Destekli Blu-ray Çalar

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  BD-Live desteğine sahip ilk Panasonic Blu-ray oynatıcı piyasaya sürüldü. İnternet ve film birleşti

  Panasonic DMP-BD50: BD-Live destekli Blu-ray çalar.

  Panasonic, DMP-BD50 ile BD-Live desteğine sahip ilk Blu-ray çalarını tanıttı. Film ile internetin birleşmesinin yeni imkânlar sunacağı düşünülüyor.

  Örneğin ekstra altyazılar, yönetmen yorumları, yapım aşaması resimleri veya filme ait ekstra bilgiler internetten indirilebilecek. İnteraktif oyunlara ve quiz-yarışmalarına katılmak yahut ekstra film sekanslarını indirmek mümkün olacak.

  Pürüzsüz görüntü
  kalitesinden ise UniPhier işlemcisinin yanında P4HD resim işleme ve PHL Reference Chroma Processor sorumlu. Sonuç olarak etkileyici detay gösterimi, canlı renkler, kesin renk ayrımı ve çözünürlük ortaya çıkıyor.

  DMP-BD50 HDMI bağlantısı üzerinden 1080p ve 24p desteği sunuyor. Cihaz görüntüleri herhangi bir dönüştürme işlemine tâbi tutmadan gösteriyor. Oynatıcı Blu-ray videolarının yanında yaygın DVD/CD biçimlerini ve MP3, JPEG, DivX dosyalarını çalabiliyor. Entegre ölçek arttırıcı (upscaler) sayesinde DVD materyali de 1080p kalitesinde gösterilebiliyor.

  Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus ve DTS-HD gibi yüksek tanımlı ses formatları da entegre edilmiş. SDHC slotu ile bellek kartlarında bulunan film ve resimler de oynatılabiliyor.

  Panasonic Blu-ray çalar DMP-BD50, Haziran 2008'den itibaren yaklaşık 930 Dolara (yurtdışı fiyatı) satışa sunulacak.