Ozonlu Su

Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde yer alan bu konu usteknoloji tarafından paylaşıldı.

 1. usteknoloji

  usteknoloji Yeni Üye

  Soğuk klorsuz su seramik filtreden geçirilen ozon gazı ile işleme tabi tutulduktan sonraki durumuna Ozonize edilmiş su diye tanımlanır Aktif Oksijen diye de tanımlanan Ozon ,suya Oksijenden 10 kat daha fazla geçer.ve sudaki aktiviteyi arttırır.
  Günde 8 bardak içilen (boş mideye) veya bunun lavman olarak tatbik edilmesi vücudun oksjenasyonunu arttırarak vücuttan zararlıların atılma işleminde yardımcı (detoxification) olur.
  Limon Portakal suları ozonize edilebilir.Yüzeyel tatbik edildikleri takdirde bu mamüllerin bütün cilt lezyonlarında örneğin cilt kanseri,kuru cilt,psoriasis ve ülserlerinde etkili olduğu pek çok medikal yayınlarda belirtilmektedir.
  Yapılan çalışmalarda içilir ozonize suyun allerjilerde,karsinomlarda,soğuk algınlıklarında, kandidasis de ağız içi ülserlerinde,baş ağrısı,gastrit, düşük kan sirkülasyonunda,diş hekimliğinde yapılan müdahaleler sonrası enfeksiyon riskini ve serbest radikalleri azaltmakta yara temizliğinde ve minor yanıklarda yararların bakımında etkin olduğu gösterilmiştir.