Özerhun Dördüncülük hoş bir durum deil

Basketbol bölümünde yer alan bu konu AsiLodos tarafından paylaşıldı.

 1. AsiLodos

  AsiLodos Üye

  Euroleague 1. tur (B) Grubu maçlarını Unicaja Malaga deplasmanında aldığı mağlubiyetle tamamlayarak, grubu 4. bitiren Efes Pilsen'de gözler, “Top 16” kuralarına çevrildi.

  Lacivert-beyazlı takımın genel menajeri Engin Özerhun, grubu 4. bitirmenin Efes Pilsen için hiç de hoş olmayan bir durum olduğunu söyledi. Unicaja Malaga karşısında oyunun hemen hemen hiçbir bölümünde kazanacak gibi oynamadıklarını vurgulayan Özerhun “Genel olarak gruba bakacak olursak, dördüncülük bizim için hiç hoş bir durum değil. Özellikle deplasmanda yenildiğimiz Cibona Zagreb, Maccabi Elite Tel Aviv ve Aris TT Bank maçlarına bakıyorum da, çok rahat kazanabileceğimiz bu maçları kaybettiğimize şimdi açıkcası daha da yanıyorum. Çünkü o maçları kazansaydık şimdi daha yukarılarda olup, bundan sonraki tur için daha zorlu rakipleri geride bırakacaktık. Oysa şimdi hedefe varmak istiyorsak daha zorlu rakiplerle oynayıp başarı elde etmeliyiz. Her zaman için ikinci tura kalan bütün takımlar zorludur ama zorların zorları arasında yer alabiliriz. Nispeten daha az zorlu takımlarla oynayıp, avantajlı olabilirdik. Ama özellikle bu deplasmanları kaybedince şimdi bizi daha zorlu bir grup bekliyor” diye konuştu.

  4 Şubat Pazartesi günü İspanya'nın Barcelona kentinde çekilecek “Top 16” kuraları hakkında da görüşlerini açıklayan Engin Özerhun, bu turdaki olası rakipleri hakkında tahminlerini söyledi.

  Özerhun, 2. tur kuraları çekimi öncesinde yaptığı değerlendirmede “CSKA Moskova'nın 2. torbadan Maccabi Tel Aviv veya Unicaja Malaga dışında bir eşleşmesi olamayacak. Bu durumda Maccabi Tel Aviv ile eşleşirlerse, biz çok büyük olasılıkla Real Madrid, Montepaschi Siana ve Olympiacos ile aynı gruba düşeceğiz. CSKA Moskova eğer Unicaja Malaga ile eşleşirse, o zaman da biz Panathinaikos, TAU Ceramica ve Lottomatica Roma ile aynı grupta yer alacağız. Ancak ülkeler ve takım sıralamasına göre özellikle son torbadan gelecek takımlar arasında çok küçük değişiklikler olabilir” şeklinde konuştu.
   
 2. HARBİ_FENERLİ

  HARBİ_FENERLİ Yeni Üye

  eyw paylaım için