Okur: Hido ile gurur duyuyorum

pesimist sanal alem
Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur, NBA'de bu sezon başarılı bir performans sergileyen Hidayet Türkoğlu için, "Çok olumlu işler yapıyor, onunla gurur duyuyorum" diye konuştu.
Basketbol kariyerini NBA'de sürdüren milli oyuncu Mehmet Okur, Forum İstanbul 2009 ödül töreninde yaptığı açıklamada, Hidayet Türkoğlu'ndan övgüyle söz etti.

Hidayet'in devam eden play-off maçlarında çok iyi performans gösterdiğini vurgulayan Mehmet Okur, ''Takım olarak çok iyi oynuyorlar. Hidayet, en kritik zamanlarda sahneye çıkıyor ve son topları kullanıyor. Gerçekten çoğu zaman başarılı oluyor. Kendisiyle sık sık konuşuyoruz. Onunla gurur duyuyorum. Çok olumlu basketbol oynuyor'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Okur, takımı Utah Jazz'ın erken elenmesinden dolayı üzgün olduğunu da kaydederek, ''Erken elenmek istemezdim. Hidayet ile finalde karşılıklı oynamak istiyordum, ancak bir yandan da iyi oldu. Babamın rahatsızlığı vardı, onunla ilgilenme fırsatı buldum'' dedi.

''TANJEVİC İLE SORUNUM YOK''
Tanjevic ile probleminin olmadığını belirten Mehmet, ''Kişilerle hiç bir sorunum yok. Sadece ben geçmişte hissettiklerimi internet sitemden yazdım ve bunlar basına yansıdı. Sistemle ilgili sıkıntılarımı dile getirmiştim. Ancak kimseyle bir sorunum yok'' diye konuştu.

Milli takımın, Hidayet'in kaptanlığında geçtiğimiz sene çok iyi maçlar çıkardığını ifade eden Okur, ''Gerçekten iyi mücadele ettiler. Hedef 2010 Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'de madalya alabilmek. Ben de inşallah aralarında olup bu sevinçleri yaşarım'' dedi.

''GÖNÜL İSTER Kİ FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLSUN''
Turkcell Süper Lig'i de takip etmeye çalıştığını da dile getiren Mehmet, ''Gönül ister ki taraftarı olduğum Fenerbahçe şampiyon olsun. Şu an gözüken Beşiktaş ve onları da şampiyon olurlarsa tebrik ediyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.