Oğlak burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Oğlaklar, 06:49-16:11 saatleri arasında ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle, cesur girişimlerde bulunmak veya maddi destekler bulmak konusunda kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz. Bu durum nedeniyle güvensizlik hissedebilir, geri planda kalarak beklemeyi tercih edebilirsiniz. Aslında bunun altında yatan en önemli sebep, dışarıdaki dünyanın kendi içindeki acımasızlığının sizin gibi hassas bir kişi için oldukça zorlayıcı olan baskısıdır. Siz hassasiyetle ve hırstan uzak yaşamak istediğiniz halde, nedense her türlü tuhaflıkla baş etmeye çalışmaktasınız. Bugünkü etkiler altında size önerim ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmemek, bütün bunlara ne kadar güçlü olduğunuzu ve yılmadığınızı insanlara göstermenizdir.
  Boşluk saatlerinde yukarıdaki durumlar nedeniyle belirli bir şekilde hareket etmeniz zorlaşacağından, günlük temponuz açısından rutin işlerinizi gerçekleştirmeli, kendinize yüklenmemeli ve ne olursa olsun iyimserlik gücünüzü ayakta tutmaya çalışmalısınız. Saat 16:11 itibariyle Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Ay etkisi altında ise, parasal konular, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme aracı haline gelebilir. Gecenin ilerleyen saatlere denk gelen bu etki altında, iyiliksever ve cömert halleriniz ön plandadır. Bir kral ve kraliçe gibi, çevrenizdeki kişileri kanatlarınız altına alarak onlara destek olmayı düşünebilirsiniz. Bütün bu özverinize karşılık sizin arzunuz, bonkörlüğünüzün ve ne kadar özel bir insan olduğunuzun bilinmesi ve bulunduğunuz ortamlarda takdir edilmesidir.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Bugün dikkatinizi ortaklaşa kullanılan maddi kaynaklara yöneltmelisiniz. Heyecanla hareket etmek isteyebilirsiniz. Ancak kararlarınızı uygulamadan önce dikkatlice düşünmelisiniz. Arkadaş ve akrabalarınızın desteğini alacak, böylece kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz. Bu arada duygusal konularda zorlanabilirsiniz. İçinizde hissettiğiniz geriliminizi dengelemeye çalışın.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Bugün maddi açıdan yapmak istediklerinizi gerçekleştirememek sizi oldukça zorluyor. Alıngan ve kıskanç tavırlar sergilemek yerine, kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirecek yeni alanlar keşfedebilir, dikkatinizi bu konulara yöneltebilirsiniz.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Bugün sevgilinizle görüşmek üzere program yapıp, kendinizi hazırlayın. Aksi halde hayal kırıklığına uğrar ve çok üzülebilirsiniz. İşinizde yaşadığınız sorunların üzerine gidip onları çözmeye çalışmaktansa, kendinizi dinleyip depresyona girmeyi tercih ediyorsunuz. Bu da sizi kontrol altına alıp, etkisiz hale getirmeye çalışan rakiplerinizin ekmeğine yağ sürüyor. Para sorunlarınız kendiliğinden son bulacak, her şey normal haline dönecek. Bir süre daha sabredin. Aşırı diyete gerek yok bilinçli tüketin yeterli olur.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  01 Şubat 2010
  Pazartesi


  Sevgili ;Oğlaklar güne Başak burcunda seyreden Ay etkisi altında devam etmektesiniz. Bu enerjinin desteği altında, duygularınızda belli bir mesafelilik söz konusu olabilir. Fakat bu olumsuz manada değildir. Sadece yaşadığınız ilişkinin adını koymak veya tadına varabilmek adına gösterdiğiniz bir tavırdır. Tabii ki bunun altında yatan bir başka duygu ise ciddiyettir. Yani siz bugün ister uzun süreli olsun isterse gelip geçici bir şeyler yaşayın farketmez. Aşka bakış açınızda ciddiyet ön plandadır. Özellikle beraberliği yeni başlayanlar, partnerlerini tanımak isteyebilirler. Ancak onu tam anladığınızda, daha fazla ısındığınızı farkedebilirsiniz. Güvenilir, sadık, ilgili ve yardım etmeye her an hazır halinizle birlikte olduğunuz insanın dikkatini çekmemeniz imkansızdır.
  İlişkisi olanlar ise, sevdiklerini kimi zaman eleştiriyor olsalar da bunun en önemli sebebi, koruma içgüdüsüdür. Bu içgüdü, ilişkinin daha mükemmel olması adına bazen sert tepkiler göstermenize neden olabilir. Ayrıca bugün karşınızdaki kişiyi, ya olduğu gibi kabul edersiniz veyahut incelemeye devam ederek kesin bir karar vermeye çalışırsınız. Yani gelip geçici duygular bugün sizden uzaktır. Herhangi bir problemde bugün ilişkinizden ziyade olan durumu belli bir çerçeve içine almayı tercih edebilirsiniz. Bu bakış açısı son derece mantıklıdır. Böylece beraberliğinizi risk altına almak yerine sorunu çözmüş olursunuz.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Oğlaklar bugün diğer burçlar gibi sizin üzerinizde de Satürn geri hareketinin etkisi hissedileceğe benziyor. Gün içinde özellikle iç dünyanızdaki güvenlik sorununuz, ailenizle olan ilişkiniz, eviniz sınırları içindeki her durumla alakalı, ileriye yönelik birçok şey düşünüp tasarladığınız halde bunları tam anlamıyla yaşamınız adına uygulamanız zor olmakta. Son aylarda öyle şeyler yaşadınız ki umutlandırıcı bir şey duysanız dahi, tam anlamıyla netleşmeden içiniz rahat etmeyecek gibi. Bazı Oğlaklar için bu enerji, eviniz sınırları içindeki problemler nedeniyle kendinizi biraz sosyal hayatın içinde oyalamak olabilir. Fakat baktığınızda etrafınızdaki insanların da kendilerine göre problemleri bulunmakta. Aslında siz de biliyorsunuz ki, herkeste bir durgunluk ve bekleyiş hakim. Bunun astrolojik olarak nedenini başta belirtmiştim, tabiî ki Satürn geri hareketinin disiplin edici enerjisi.
  Aslına bakarsak, zorlayıcı bu enerji eksiklerinizi tamamlamanız, hatalarınızı görmeniz, yeniden bazı şeyleri işe yarar hale getirmeniz adına fırsat zamanlarıdır. Öyleyse gelin bugün ileriye yönelik hedeflerimize kavuşmak, istediğimiz güzelliklere sahip olabilmek adına ne olursa olsun umutlarımızı ayakta tutalım. Yaşadığımız sorunların ve bu bekleyişin birçok insanın hayatının farklı bir alanında şu anda zorlamalar yarattığını bilelim. Biliyorum siz güçlü olmayı sevdiğiniz için bu durumu kendinize yediremiyorsunuz. O zaman elinizden geldiğince pozitif düşünmeye çalışın. Sonra da günü olumlu şekilde geçirmek için ne olursa olsun kendinize bir boşluk yaratın ve sizi mutlu edecek bir şeyler yapın. Kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Oğlaklar, saat 11:28-18:56 arasında Ay gezegeni, gerek özel gerekse iş yaşamınızla ilgili konularda, eşit hak ve özgürlük düşüncesi içinde ilişkiniz kurmanız gerek gerektiğinin göstergesidir. Çünkü bu zaman diliminde boşlukta olacak Ay gezegeni, çelişkilerden kurtulmak, huzurlu bir gün geçirmek adına bizi temkinli davranmaya çağırmaktadır. Bugün partnerinizin yargılayıcı ve ara sıra da olsa sert çıkışlar yapmaya meyilli oluşu karşısında hemen tepkide bulunmayınız. Çünkü o, bütün bunlara rağmen kendi içinde nazik ve sıcakkanlıdır. Sadece kendi alanını çizmek istiyordur ve sizin de bu sınırlar çerçevesi içinde hareket etmenizi bekliyordur. Normal zamanlarda egemenlik sizin elinizde olsa da, bugün hakimiyeti partnerinize bırakmanız ve bunu gönüllü olarak kabul etmeniz gerekebilir.
  Çünkü bugün Ay ışığı onu aydınlatmakta ve onun dış dünyada parlamasını sağlamaktadır. Bu durumda duyarlı davranması, hassasiyet içinde olması, anlayış beklemesi doğaldır. Yapılması gereken ılımlı düşünmeye çalışmanız, hoşgörülü olmanız ve onu anlamaya çalışmanızdır. Ayrıca şunu da belirteyim ki, böyle davranmanız halinde, eğer sizi üzecek bir şey yaptıysa hatasını geç de olsa telafi etmeye çalışacaktır. Bundan kuşkunuz olmasın. Saat 18:56 itibariyle Ay gezegeninin Akrep burcunda ilerlemeye başlamasıyla, kendinizi dış dünyada ortaya koyma gücünüz yükselişte olacağından, hedeflerinizle ilgili konularda acil kararlar vermeniz mümkündür. Oysaki yapılması gereken etraflıca düşünmenizdir. Çünkü yaptığınız planlar, evdeki hesabın çarşıya uymaması haline benzer. Lütfen sakin olunuz. Bir daha incelemeyi ihmal etmeyiniz.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Oğlaklar, haftanın son iş günü, Ay gezegeninin Akrep burcu seyri altında başlamakta. Bugün, yakın ilişkiniz ve iş ortaklarınızla olan her türlü bağlantınızda, isteklerinizi elde etmek adına baskıda bulunmak yerine, iplerin karşı tarafta olduğunun bilinci içinde hareket etmeniz gayet faydalı. Olabilecek yansımaları beraber inceleyelim. Örneğin her yıl bu aylar iş sözleşmenizin yenilendiği bir zaman dilimi ise, patronunuz durumunuzla ilgili düşünüyor olabilir. Böyle bir durumda sabırsız davranmak yerine beklemede kalmak gayet faydalı. Diyelim ki, sizin kafanızın içinde bir iş ortaklığı söz konusu. Bu durumda da karşı tarafın vereceği cevabı beklemeniz gerekiyor. Başka bir örnek ilişkinizle alakalı olabilir.
  Şu aralar partnerinizin işiyle alakalı bir sorunu olabilir. Bu durumda sizden destek bekliyordur. Ona karşı anlayışlı davranarak bu süreci rahat geçirmesini sağlayabilirsiniz. Görülmesi muhtemel bir başka yansıma ise, partnerinizin duyguları ve isteklerinin sizin beklentilerinizden farklı olması halidir. Bu durumda da sakin olmanız gayet önemli. Şu an için başka şeylere kafası takılıdır. O nedenle size ters bir cevap verebilir, düşüneceğini söyleyebilir. Demek oluyor ki bugün sakin davranmalısınız. Yani kontrol ve güç başkalarında. Bu demek değildir ki durum olumsuz. Tabi ki değil, sadece suyun akışına göre hareket etmek gerekiyor. Akşam saatlerindeki enerjiniz ise, fedakarlık konusu özellikle ilişkinizle alakalı önem arzetmekte. Ne kadar çok esnek davranırsanız o denli olumlu bir gün geçirmeniz mümkün.