O evlat konuştu

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
Bursa'da babası Mehmet Okur'un (75) kaza haberini telefonla kendisine söyleyen polis memuruna, “İşim var gelemem” diyen Adnan Okur (44), daha önce kendisini polis olarak tanıtanlar tarafından dolandırıldığını belirterek, “Tekrar dolandırıldığımı sandım. Ayrıca babamın yanına gelecek para da yanımda yoktu” dedi

Merkez Osmangazi İlçesi Yeni Yalova Yolu üzerinde salı günü yaya geçidini kullanmayıp yolun karşı tarafına ıya geçmek isteyen Mehmet Okur'a önce İrfan A. yönetimindeki bir bankaya ait para transfer aracı ardından da, Erol T. yönetimindeki otomobil çarptı.
Mehmet Okur kaza yerinde ölürken polis memuru Mehmet Okur'un cep telefonuna ‘Oğlum' olarak kaydettiği 3 çocuğundan biri olan Adnan Okur'u aradı. Babasının telefonuna bakmayan Adnan Okur daha kendisini bu kez kendi cep telefonundan arayıp “Babanız kaza geçirdi. Durumu ağır. Nüfus kağıdını alıp gelin” diyen polis memuruna “Hayır gelemem” dedi.
DAHA ÖNCE DOLANDIRILDIĞI İÇİN İNANMAMIŞ
Kaza sonrası ölen babasını dün katıldığı cenaze töreni ile toprağa veren Adnan Okur, dokuma atölyesinde çalıştığını ve arandığı sırada gece vardiyasından çıktığı için uykulu olduğunu söyledi.
Okur, “Uyku sersemiydim. Daha önce kendisini polis olarak tanıtan bir kişi beni cep telefonu ile dolandırdı. Onun için inanmadım. Tekrar aranınca bu kez inandım fakat yanımda para yoktu. Cebimde 2.5 TL bulunuyordu. Çalıştığım atölyeden para alıp kaza yerine gittim. Fakat babamın cesedi kaldırılmıştı. Benim babam ile hiçbir sorunum yok. 1 gün önce beraberdik. Hatta aynı evde kaldık” dedi.
Adnan Okur polis memurunun babasının telefonu ile kendisini aramasında telefona yanıt vermemesine ilişkin “Telefonu kısa süreli açtım. Baktım konuşanlar babam değildi. Beni dolandıran kişilerin bu kez babamın telefonu ile dolandırmak istediklerini düşündüğüm için telefonu hemen kapattım” diye konuştu.