Normal doğum kaçıncı haftada olur

Hamilelik bölümünde yer alan bu konu mahir tarafından paylaşıldı.

 1. mahir

  mahir Harbi Aktif Üye

  Kaçıncı Haftada Normal Doğum Yapılır, Normal doğum hamileliğin kaçıncı haftasında yapılabilir

  Doğum nasıl olmalı hamileliğin ilk günlerinde başlanır bu düşünülmeye son ana kadar karar verilemeyen bir düşüncedir doktor önerisi yoksa tabi ki her zaman bir tartışma konusu olmuştur normal doğum mu yoksa sezeryan doğum mu tercih edilmeli en sağlıklı olanı hangisi sancı çekmemek uğruna sezeryanı tercih eden bayanlar çoğunlukda ülkemizde.Doğum yöntemleri içerisinde en fazla tercih edilen normal doğum. Gebeliğin 38. haftası ile 42. haftası arasında gerçekleşen normal doğum, bebeğin vajinadan, itilme suretiyle çıkmasıdır. Anne adayında kasılma ve sancıyla birlikte bebek dünyaya gelir. Doğum aşaması; anne adayı ilk kez doğum yapıyor ise yarım gün, daha evvel anne olmuşsa ortalama sekiz saat sürüyor.

  Bu doğum biçiminde dışarıdan müdahale gerekmez, sağlıkçıların görevi doğumu izlemek ve tehlike belirtilerini zamanında fark etmektir.
  normal-dogum.jpg
  Normal doğumda, bebek doğduktan en geç otuz dakika sonra plasenta ve zarları da kendiliğinden rahimden dışarı atılır. Normal bir doğumda yaklaşık 300 ml kadar kan kaybı olur. Doğum için geçen süre 24 saatten daha azdır. Sağlıklı bir doğum eylemi güç olmayan fizyolojik bir olaydır.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 21 Ocak 2015