Nokia 6600 Slide

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  "6600" model adlandırması Nokia severlere oldukça yakın gelecektir çünkü bu model bir zamanların en popüler Symbian işletim sistemli telefonlarındandı. Bu defa kayan kapak tipinde ve akıllı telefon sınıfından olmayan Nokia 6600 slide duyuruldu.

  Parlak kasalı telefonun tasarımı çekici. S40 kullanıcı arayüzünde çalışan Nokia 6600 slide'da QVGA çözünürlüğünde 2.2-inç 16M renkli TFT ekran bulunuyor. Telefonda 3GP formatlı ve 15fps'de VGA çözünürlüğünde video kaydı yapabilen 3.2 megapiksel kamera var. Atanmış müzik tuşları ve FM Radyo ile müzik tutkunları da unutulmamış.

  Hafif dokunuşlara duyarlı Nokia 6600 Slide, (tapping) 6600 fold modelinde de bulunan double tap (çift dokunma) özelliğini gösteriyor. Örneğin telefona iki dokunuşla saate bakabilir veya gelen aramayı reddedebilirsiniz. Kullanımı basite indirgeyen güzel bir özellik. Daha önce Nokia 8800 Sapphire Arte'de tap-for-time ile yer alıyordu ve sadece saat gösteriliyordu.

  Bağlantı yönünde dört bant GSM/GPRS/EDGE desteği veren telefonda çift bant UMTS desteği (görüntülü görüşmeler yapılabilir) de yer alıyor. Bluetooth ve microUSB diğer ayrıntılardan.

  Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak Nokia 6600 slide için yurtdışı satış fiyatı vergiler hariç 250 euro olacak.
   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2011