Namazı Sizin Gibilere Bıraktım

prenses MoNo MeLeği ♥
Adam binecegi otobüsün kalkmasına 1 saatten fazla zaman olduğu için. Teminalin yarı aydınlık koridorlarının bir aşağı bir ukarı arşınlıordu Ellerini yıkamak üzere biraz ilerdeki mescide yanaştığında iş tulumları giymiş bir genç ona doğru gelerek

_Namaz kılacaksanız içeride abdest alma yerimizde vardır
Adam elindeki sigaranın külünü delikanlının ayakları dibine silkerken

_sen buranın görevlisimisin ne iş yaparsın

Delikanlı köşedeki süpürgeyi işaret ederek

Temizlikciiyim efendim lavabo ve tuvaleti temizliyorum

Aadm onu Alaycı Gözlerle Süzerken

Ben Namazı Sizn gibilere bıraktım o dediğiniz şey size daha cok yakışıyor

Temizlikci genç adamın hakaretine aldırmayacak kadar olgundu

Fakat namaza karşı yapılan saygısızlık canını cok sıkmıştı verecegi cevabı bir süre düşündükten sonra susmayı tercih etti ve işine döndü

Adam mağrur adımlarla oradan uzaklaşırken başının döndüğünü hissetti

Sırtından çıkararak koluna aldığı kaşe paltonun ağırlığınıda ilk defa fark ediyordu

Biraz önce yediği iki porsiyon kebap herhalde tansiyonunu yükseltmişti ve kendisini halsiz bırakmıştı Birkaç adım attıki aniden fenalaşarak dizleri üzerine çöktü

tanki kolundaki palto ondan önce yere serilmişti ve yeni aldığı takım elbisenin kirlenmesini engellemişti adam çömelmiş bir vaziyette olmasına rağmenfırıldak gibi dönen başını yere dayıyarak

Bir müddet dinlendive tekrar doğrulduğunda aynı rahatsızlığı duyarak hareketini tekrarladı Adam Başkaları tarafından görülmüş olmaktan endişe ediyordu bunun

İçin başını yerden kaldırıp sağa sola bakındığında bu defa terminalin caycısı oldugu

Anlaşılan bir gençle burun buruna geldi delikanlı adama saygılı bir ifadeyle selamlarken

Kabul etsin bey amca Kıbleyi tutturamadınız biraz daha sağa doğruydu