Müthiş iddia!

Dünya'dan Haberler bölümünde yer alan bu konu _MeçHuL_ tarafından paylaşıldı.

 1. _MeçHuL_

  _MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]

  Müthiş iddia!

  Uzay Konferansı’nda yaşanabilir yeni bir gezegen bulmaya az kaldığı açıklandı Uzaylıların yayılan sinyaller nedeniyle dünyaya ulaşması imkansızlaştı...

  İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Uzay Konferansı’nda uzaylılarla ilgili birbirinden ilginç iddialar ortaya atıldı. 50 yıl önce uzaydaki akıllı yaşam formlarından gelebilecek sinyalleri aramak için SETI projesini başlatan bilim adamı Frank Drake, dünyanın uzaylılar tarafından fark edilmesinin imkansız hale geldiğini öne sürdü. Drake’e göre dünyayı saran ’dijital devrim’yani radyo, televizyon, uydu ve radarda analog sinyallerin kullanılması dünyayı diğer gezegenlere karşı ’görünmez’kılıyor. Drake, uzaylıların kesinlikle var olduğu ve insanlardan çok daha ileri olduklarını öne sürüyor. Diğer yandan insanlığın geleceğinin ne olacağı hakkında bir sunum yapan Cenevre Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı Michel Mayor, “Özellikle Kepler teleskobuyla, gelecek 4 yıl içinde ileride üzerinde yaşanbilecek bir gezegen bulacağız” diye konuştu. Mayor’a göre 2010 yılı içinde güneş sisteminin dışında bir yerlerde dünyanın ikizlerini kesin olarak bulacağız. 4 yıl içinde ise insanların üzerinde rahatça yaşayabilececeği ikinci dünyaya ulaşılmış olacak.

  Mars’ta hayat provası başlıyor

  510 gün sürecek Mars yolculuğu simülasyonu için gönüllü olan 6 Avrupalı, 3 Çinli ve 7 Rus arasından toplam 6 gönüllünün seçimi bu hafta Moskova’da yapılacak yapılacak. Simülasyona katılacak adayların tamamını erkekler oluşturuyor. Bu hafta içerisinde yapılacak ve yaklaşık 1 hafta sürecek tıbbi muayenelerden sonra Mars’a yolculuk simülasyonuna katılmak isteyen adaylardan 6 kişi bu yılın nisan ayında başlayacak olan Mars’a insanlı yolculuğun şartlarının canlandırıldığı Moskova’daki Tıbbi ve Biyolojik Sorunlar Enstitüsü’nün otoparkında kurulan ‘Yer Keşif Kompleksi’ndeki deneylere başlayacaklar. Kompleks aynı Mars ve uzay şartlarının taklidi olacak.