Mustafa Ceceli hacca gittimi

• Konuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 18.104
M
Misafir
Mustafa Ceceli hacca gittimi, Mustafa Ceceli hacı mı
Evet müzisyenliğe başlayıp ünlü bir şarkıcı olmadan önce Mustafa Ceceli Hac'ca gitmiş.

Genç yaşına rağmen önemli şarkılara imza atan Ceceli’nin hayatına aslında hep ‘nasip’ler yön vermiş. Veterinerlik fakültesini üçüncü sınıfta terk edip, yeniden sınavlara girerek işletme bölümünü kazanmış. Öğrencilik yıllarında beste yapmış, grup kurmuş; ancak müzisyen olmak hiç aklından geçmiyormuş. Ta ki hacca gidene kadar… ‘Hacı’lığından bahsedilmesinden pek hoşlanmayan ve müzisyenliğiyle ön planda olmak isteyen Mustafa Ceceli, “Her Müslüman’ın yapması gerektiği gibi ben de hacca gittim. Annem hacca gitmek istiyordu; ancak babam işlerinin yoğunluğundan dolayı ona eşlik edemedi, bana nasipmiş. Ama bunları söylemek riyakârlık olur, övünmek olur. Ben de bundan rahatsız oluyorum.” diyor. Haccın kendisi için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Ceceli’nin hayatı hacdan döndükten sonra değişmiş, işleri açılmış: “Hac dönüşünde bir ay içinde her şey değişti. Ben Ozan Doğulu ile tanıştım. Ozan Doğulu’nun bana katkısını hiçbir zaman unutamam. O sıralar Kenan Doğulu’nun albümünü yapıyordu. İlk defa tanıştığı, piyasanın ismini cismini bilmediği birine güvendi. Çakkıdı’nın düzenlemesini ben yaptım.”