Müslüman olan yabancı ünlüler kimlerdir

Soru & Cevap bölümünde yer alan bu konu Sehbal tarafından paylaşıldı.

 1. Sehbal

  Sehbal Üye

  Sonradan Müslüman olan yabancı ünlüler kimlerdir

  Kareem Abdul-Jabbar, Muhammed Ali, Yusuf İslam, Barcelonalı Eric Abidal, Muhammed Ali

  Michael Jackson
  Müslümanliği seçen kardeş Jackson abisi Michael in da Müslümanliği seçmesi için uğraştiğini söylemişti.

  Neil Armstrong
  Aya ilk ayak basan insan olarak bilinen Neil Armstrong söylentiye göre uzayda telsizinden ne olduğunu anlamadiği sesler duymuştu. Bu seslerin esrari astronotun bir Misir ziyaretinde ezan sesi duymasiyla açiğa kavuştu. Uzayda duyduğu sesin ezan olduğunu düşünen Armstrong İslami araştirip Müslüman oldu. Tabii bu hikayenin gerçekliği hep tartişildi...Tipki Armstrong un Aya gitmesi gibi.

  Will Smith
  Hollywood un ünlü simalarindan Will Smith de Müslüman olduğu yazilanlar arasinda... Muhammed Ali nin hayatini oynadiği filmden sonra canlandirdiği bu karakterden etkilendiği rivayet ediliyor. Will Smith in İslam a sempati duyduğunu açiklamasi onun din değiştirdiği söylentilerinin yayilmasina sebep oldu.

  Shaquille o Neal
  Spor dünyasinda da Müslüman olduğu söylenen isimler mevcut. Su isimlerin başinda ise potalarin sevimli devi Shaquille O Neal geliyor. Shag in din değiştirme hikayesi ise diğerlerine oranla biraz daha gerçekçi çünkü onun Müslüman olduğu iddia edenler NBA deki temsilcilerimiz Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur. Shaq NBA ye ilk geldiklerinde din kardeşi olan basketçilerimize İslami usullerde ev sahipliği yapmişti.

  İngiltere Prensi Charles.
  Yakin arkadaşi ünlü müzisyen Sir John Tavaner Charles in da kendisi gibi İslam a sempati duyduğunu açiklamişti. Ayrica eski ABD başkanlarindan Bill Clinton un kizi Chelsea Clinton da lisede aldiği İslam Tarihi derslerinden sonra Kur-an okuyup bunlardan etkilendiğini açiklayinca benzer söylentilerle gündeme gelmişti.

  Unlü yönetmen ve oyuncu Ömer Şerif:

  Hapisaneye girdikten sonra musluman olan MALCOLM X(MALIK EL SAHBAZ):

  Franck Ribéry 2002 yilinda müslüman oldu ve cezairli Wahiba ile evlendi.

  Henry 2004 yılında Müslümanlığı seçmiştir.Müslüman olmasında yakın arkadaşı Nicolas Anelka'nın büyük etkisi oldu.

  Müslüman doğan ünlülere örnek ise,

  Fenerbahçeli futbolcular Mamodu Niang, Issiar Dia ve Fenerbahçe Ülkerli Emir Preldzic Sevilla'nın Malili golcüsü Kanoute.