Müslüm Gürses'in son durumu ağır

Magazin bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Müslüm Gürses'in durumu ağır
  [​IMG]
  3 ay önce geçirdiği bypass ameliyatının ardından böbreklerinden ve karaciğerinden de problemler yaşayan arabesk müziğinin babası yaşayan efsane Müslüm Gürses'ten geçtiğimiz hafta hayranlarını üzecek haberler geliyor. Müslüm Baba tam yoğun bakımdan çıkacaktı ki akciğerinde de enfeksiyon tespit edildi.

  Tüm Türkiye Gürses'in taburcu olmasını beklerken doktorları 3 hafta daha uyutulacağını açıkladı. Hareket etmemesi gereken Müslüm Gürses 10 gündür uyutuluyor. Bunun nedeni de 59 yaşındaki sanatçının akciğerlerinde enfeksiyon oluşması.

  Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur ilk kez Habertürk'e konuştu. Muhterem Nur ne yazık ki Gürses'in sağlık durumu hakkında hiç de duymak istemediğimiz açıklamalarda bulundu.

  İşte Muhterem Nur'un o açıklamaları;

  Akciğerinin çok kötü olduğunu söylüyorlar, iltihaplanmıs, mikrop kapmış, ümidim kesildi artık. Çok aydınlık görmüyorlar durumunu iyiye doğru hiç gitmedi zaten, yatağa yapıştı iyice. Her tarafı yara içinde, daha da kötü oluyor.

  İyiye doğru gidiyor diyorlardı ben de her gece seviniyordum ama çok kötüye gidiyor. Artık ümit kesildi. Tanrı istemezse insan ölmezmiş diye bir şarkısı vardı. Tanrı istemesin inşallah, yaprak düşsün de o ölmesin...

  Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz Takmaz ilginç bir iddia ortaya attı. Takmaz, hastane ekibinin yılbaşı eğlencesi yüzünden Gürses’in enfeksiyon kaptığını ileri sürdü:

  “Müslüm Baba’nın hiçbir şeyi yoktu. Son dönemlerde tıraş oluyor, yemeğini yiyor,espriler yapıyordu. Hatta normal odaya alınması gündemdeydi. Ama birden ağırlaştı. Yılbaşı gecesi nöbette bulunan sağlık personeli, yoğun bakımda saz takımıyla eğlence düzenledi. Şarkılı türkülü o gecenin hemen ardından baba yeniden ağırlaştı."

  Hastane yönetimi ise bu iddiaları yalanlayarak, "söylendiği gibi o gece kapılan bir enfeksiyon söz konusu değil." dedi.