Msn Space’e Müzik Eklemek

MSN Messenger bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Aslında yapmamız gereken en önemli şey, internete konmuş .mp3 uzantılı şarkılar bulmak. O yüzden ilk önce şarkı olayını halledelim.


  İnternette Şarkı bulma yolları;
  Aslında birkaç yol var bunun için. Fakat aşağıdaki 3 örnekle şarkı bulmak oldukça zor. O yüzden benim tavsiyem “Alan alma yolu”. Böylece istediğiniz şarkıyı, istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Böylece bekleme gibi bir derdinizi olmaz (Bu yolu örneklerin hemen aşağısında bulabilirsiniz..)
  şeklinde google’da veya arama motorlarında arıyoruz.

  Bu yollarla bulamazsanız kendinize “Alan” alın; (Tavsiyem)
  Eğer yukarıdaki yollarla şarkı bulamazsanız kendinize bir alan alıp oraya şarkılarınızı yükleyebilirsiniz. Mesela;

  Dosya yüklemek için ilk önce hesap almamız lazım. O zaman hemen adrese giriyoruz ve soldaki register’a tıklıyoruz. Boşlukları doldurarak bir hesap alıyoruz. Hesap aldıktan sonra, aynı sitedeki “Login” e tıklıyor, kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz. Artık sistemdeyiz.

  Şarkı Yükleyelim
  Bunun için, siteye giriş yaptıktan sonra, soldaki “UPLOAD”a tıklıyoruz. Şimdi “upload” yapmak için 2 yol var. Biri standart sistem, diğeri ise sürükle-bırak yöntemi. Biz standart’ı seçelim.Karşımıza yükleme alanı geldi. Gözat’a tıklıyor ve yüklemek istediğimiz şarkıyı/şarkıları seçip upload files diyoruz. Şarkı yüklenince karşınıza resimdeki gibi bir
  görüntü gelicek.
  [​IMG]


  Bize lazım olan kısım;

  Müziğimizi hallettikten sonra hemen space’imize giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra adresin yanına(linkin) &powertoy=musicvideo kodunu yapıştırıp Enter’a basıyoruz.

  [​IMG]

  Bu işlemden sonra, space’imizin sağ kısmında bulunan “Customize”ye tıklıyoruz. Düzenleme menusu gelince Modules’e tıklıyor ve altından “PowerToy: Windows Media Player add” e tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra sağ taraftaki save’e basarak ayarlarmızı kayıt ediyoruz.

  [​IMG]

  Gelen sayfanın sol kısmında yeni oluşan bi alan olduğunu görüyoruz. “Powertoy: Windows Media Player”.URL yazan yere hemen şarkımızın adresini yerleştiriyoruz ve aynı yerdeki “Auto Start”ın yanındaki kutucuğu doldurup save’e tıklıyoruz.

  Ben örnek olarak yüklediğim Hello.mp3 şarkısını kullandım. Onunda adresi şöyleydi;

  [​IMG]
  İşimiz bitti sayılır. “Preview my Space” diyerek Space’imizi ve çalan şarkımızı görüyoruz.

  [​IMG]

  Bu kadar artık space’inize müzik koyabilirsiniz; )
  Ayrıca, sadece şarkı değil; wav, avi, wma, wmv, mpg formatlarında istediğiniz dosyaları WMP’ye koyabilirsiniz
   
  Son düzenleme: 17 Eylül 2011