Moonwalk'u yapamayan kaldıysa buraya/Kendi anlatımımdır

Sayın ve sevgili forum üyeleri=)

Dans konusunda merakınız ne derecede, bilmiyorum. Kendi açımdan söyleyeyim: Ben dans edemem Düğünlerde oynamayı dahi sevmiyorum. Ama şu 'Moonwalk' olayına çok özendim. İnternette birkaç video izledim. ondan sonra da kendim denedim ve 3-4 gün içerisinde ciddi anlamda yaptım bunu arkadaşlar. Ben yaptıysam, inanın herkes yapabilir. Michael Jackson kadar güzel olmayabilir belki, evet; ama mutlaka bunu gören yapabildiğinizi düşünür. Mutlaka !

Şimdi kendi anlatımımı yazıyorum:
  • İlk olarak sağ ve sol ayaklarınız yanyana gelsin. Dik bir şekilde durun (dengeyi kolaylaştırıyor hareketi yaparken)
  • Sağ ayağınızı öne doğru sürükleyin. Sol ayağınızın parmak uçlarının hizasına sağ ayağınızın arka tarafı gelecek şekilde.
  • Şimdi hani dik duruyordunuz ya; dengeyi iki ayaktan da sağlıyordunuz o sırada. Sol ayağınızın arkasını kaldırın ve ağırlığınızı sol ayağınızın parmak uçlarına verin. Sağ bacağınız düz olmalı, sol bacağınız da kıvrık olmalı.
Durum 1

Sol : Bacak arkada ve kıvrık. Ayak parmakları üzerinde duruluyor

Sağ: Bacak düz. Ayak önde duruyor ve taban yerden kalkmıyor
  • Şimdi sağ ayağınızı ağırlığınızı sol ayak parmak uçlarına verdiğiniz konumda düz bir şekilde kaydırın, bu sırada ayak tabanınızı yerden kaldırmamaya çalışın.
Durum 2

Sol: Bacak bu sefer önde, ama hala kıvrık. Ağırlık yine bu bacakta.

Sağ: Taban hala yere tam basıyor. Ama bacak bu sefer geride.
  • Sol ayağınız az önceki sağ ayağınız kadar geri olan konuma geldiğinde, kıvrık olan sol bacağınızı düzleştirin ve bu sırada aynı şeyi sağ bacağınız için yapın. Yani;
Durum 3

Sol : Bacak düz. Ayak önde duruyor ve taban yerden kalkmıyor
Sağ: Bacak arkada ve kıvrık. Ayak parmakları üzerinde duruluyor. Ağırlık bu bacakta.

Yani gördüğünüz gibi arkadaşlar 1. durumu sağ ayak için yapmış olduk. 2. duruma geçişteki her şey tekrarlanır ve seri bir şekilde yapılırsa moonwalk yapılmış olur.

Şimdi gelelim birkaç ipucuna:

• Kalın, kaygan(düz) bir çorap giyin.
  • Mekan olarak evinizdeki bir parkeyi seçmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Ben parkede başladım sonra halıda da yaptım=) Halıda başlasaydım yapamazdım.
  • Rahat bir takım şeyler giymeniz çok az da olsa işe yarar.
  • Yukarıdaki adımları olsun, olmasın; hızlı bir şekilde yapın. Yavaş yavaş öğrenmeye kalkmayın; hepsini bir anda kavrıyorsunuz zaten.
  • Çok önemli bu: Birilerini çağırıp "Baksana bir oluyor mu?" diyeceğinize, bunu kimseye söylemeden kendinizin hazırladığı bir makine ile videoya çekin. 3 dk falan çekim yapın. Sonra bunu izleyin. Az da olsa olan kısımlar mutlaka olacaktır. O kısmı kesin ve saklayın, geri kalanı silin. Sonra tekrar deneyin ve yeni bir parça kesin. Ben bu şekilde 15-20 video yaptım ve 10 - 12 video parçasından beğendiğim 5 tanesini sakladım. İlki çok güzel değil, ama son video (3. günde çektiğim) çok güzel =)
  • Biraz uğraşınca ayaklarınız terliyor ve kaymak zorlaşıyor. Aman dikkat, ben olsam çorap değişirdim
Arkadaşlar şunu da bilin, moonwalku ciddi anlamda yaptım ama bu demek değil ki her yaptığımda becerebiliyorum. Şu an geliştirdiğim için her 5 deneyişimden 3 ü olur, siz de çok kısa sürede öğreneceksiniz.

Teşekkürlerinizi içinizden dahi etseniz bana gelir=)
İşinize yaradıysa ne mutlu bana!

Kolaylıklar..