MIP ödülü Hido'da

agent force Harbi Aktif Üye
Bu sezon gösterdiği performansla alkışlanan Hidayet Türkoğlu, NBA'in en önemli ödüllerinden birinin sahibi oldu.

All-Star'a seçilmemesi bir çok otorite tarafından 'hayal kırıklığı' olarak yorumlanan milli oyuncu, 'sezonun en çok gelişme kaydeden oyuncusu' (MIP) ödülünü aldı.

Hido, takımı Olando Magic'in Doğu Konferansı'nın 3. sırada tamamlayıp, play-off'lara kalmasında büyük rol oynamış, normal sezondaki 19.5 sayı-5.7 ribaunt-5 asist ortalamalarıyla kariyerinin en iyi dönemini geçirmişti. NBA'de sekizinci sezonunu geçiren Hidayet, bir önceki sezon ise 13.3 sayı – 4 ribaunt ve 3.2 asist ortalamasıyla mücadele etmişti.

Hidayet Türkoğlu, aynı zamanda Scott Skiles, Darrell Armstrong ve Tracy McGrady'den sonra Orlando Magic tarihinde bu ödüle layık görülen 4. oyuncu oldu.

"ÇOK MUTLUYUM"
Bu ödülü kazanan en tecrübeli oyuncu olarak da tarihe geçen Hidayet, kendisine ödülün verildiği basın toplantısında Orlando Magic Antrenörü Stan Van Gundy ve takım arkadaşlarından övgüyle söz etti.

"Bana destek ve fırsat veren herkese, bana güvenenlere teşekkür ediyorum. Onlarsız hiçbir şey yapamazdım. Bu ödülü benim için çok özel" diyen Türkoğlu, çok iyi bir sezon geçirdiğini ve bu ödüle değer görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

Geldiği noktanın mutluluk verici olduğunu belirten Hidayet Türkoğlu, takımla birlikte kendinin de geliştiğini ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi. 8 sezon boyunca sürekli gelişme kaydettiğini belirten Hidayet, "Bu yıl artık zamanı gelmişti. Sağlıklıydım ve herşey benim için iyi gitti. Bu kadar ileri gidebildiğimiz için çok şanslıyım" dedi.

Verilen ödülün All-Star'a alınmamasının yarattığı üzüntüyü hafifletip hafifletmediği ile ilgili soruya da milli basketbolcu, "Herkes All-Star'da yer almam gerektiğini söylüyordu. Hala elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Sanıyorum herkes ne kadar ilerleme kaydettiğimi gördü ve bu ödülü vererek bunu göstermek istediler. Önemli olan iyi çalışmak ve takım için doğru oynamak. Koç da bunu gördü. Sizi destekleyenleri gördüğünüz zaman kendinizi özgür hissediyorsunuz ve elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu ödülü almak için doğru zaman olduğunu düşünüyorum ve bana oy verenlere teşekkür ediorum" şeklinde konuştu.

NTVSPOR