Milli takımın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı

Gündem bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Milli takımın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı, A Milli Takımının yeni hocası kim?
  [​IMG]
  TFF Yönetim Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Abdullah Avcı'nın getirilmesi konusunda görüş birliğine vardı. Abdullah Avcı ile 31 Mayıs 2015 tarihine kadar geçerli olacak sözleşme imzalandı.

  Abdullah Avcı, en üst teknik adamlık lisansı olan Pro-Lisansa sahip.

  BASINA KAPALI İMZA TÖRENİ

  Abdullah Avcı ismi bugün bütün gazetelerde yer almıştı. Federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar da toplantı öncesi Avcı'nın ismini telaffuz etmişti. İki taraf arasında bugün yapılan son görüşmelerin ardından anlaşmaya varıldı ancak imza töreni önceki uygulamaların aksine basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Federasyon imza töreniyle ilgili fotoğrafları resmi siteden duyururken Anadolu Ajansı da fotoğrafları siteden alarak abonelerine servis etti.

  Başkan Aydınlar: "Yeni dönem başlıyor"

  Abdullah Avcı'nın imza töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 9 Eylül'de açıkladığımız yeniden yapılandırma doğrultusunda adımlar atıyoruz. Ekim ayında Genç Milli Takımları, A Milli Takıma bağlamıştık. Bugün de Abdullah Avcı'nın A Milli Takım Teknik Direktörü olduğunu sizlerle paylaşıyoruz" dedi.

  Abdullah Avcı'nın kariyerinde Avrupa Şampiyonluğu ve dünya dördüncülüğü bulunduğunu belirten Başkan Aydınlar, "Abdullah Hoca bu görevi hak etti. Kendisi bu görevi aldı. Çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Süreçteki yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü'ne de teşekkür ediyorum. Son olarak Guus Hiddink'e de sözleşme feshinde gösterdiği işbirliğinden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.

  A Milli Takım Teknik Direktörlüğü'nün çok onurlu ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir görev olduğunu belirten Abdullah Avcı, "Böyle bir göreve layık görülmekten çok mutluyum. Önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Bunları da kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

  Abdullah Avcı ayrıca son 5.5 senesini geçirdiği Büyükşehir Belediyespor camiasına da katkılarından dolayı teşekkür etti.