Microsoft'tan Windows XP temaları

Windows XP Temaları bölümünde yer alan bu konu ken_50 tarafından paylaşıldı.

 1. ken_50

  ken_50 Üye

  Windows'ta Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmamış temaları kurabilmek için uxtheme.dll dosyasını değiştirmeniz gerekir. Dosyayı değiştiremezseniz veya değiştirmemeyi tercih ederseniz, Microsoft tarafından hazırlanmış temalar ilginizi çekebilir.

  Royale
  İlk kez Windows Media Center Edition 2005'te görülen bu tema Windows XP için de var. Mavi renkte ve oldukça parlak.

  Bu temayı kurmak için kurulum dosyasını indirdiğiniz zip dosyasından çıkarın ve çalıştırın. Dosyaların nereye kaydedileceğini sorduğunda varsayılan olarak bırakın. Kurulum tamamlandıktan sonra görünüm ayarlarına gidin (masaüstüne sağ tıklayın > özellikler > görünüm) ve listeden temayı değiştirin.

  İndir: Royale

  Royale Noir
  Bu tema Royale temasının koyu renkli sürümü. Royale'deki kadar parlaklık kullanılmamış. Microsoft tarafından hazırlanan ancak resmi olarak yayınlanmayan bir tema.

  royale_noir klasörünü indirdiğiniz zip dosyasından çıkarın ve "C:\Windows\Resources\Themes" içine kopyalayın. royale_noir klasöründeki Luna.msstyles dosyasına çift tıklayın ve ayarları aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi değiştirin.

  İndir: Royale Noir

  Zune
  Bu tema Microsoft'un müzikçaları Zune'un çıkışını kutlamak için yayınlandı. Turuncu "Başlat" butonu dışında Royale Noir temasına çok benziyor.

  Kurulumu oldukça basit: Kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın.
  İndir: Zune
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 23 Ekim 2011