Microsoft'tan girişimcilere BizSpark

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  Microsoft'tan girişimcilere BizSpark


  Microsoft, yeni geliştirdiği BizSpark programını bugünün ve geleceğin girişimcilerine sunuyor.  Verilen bilgiye gore yazılım geliştiren girişimcilere Microsoft teknolojileri ile yazılım geliştirme, dünyadaki yazılım ve iş kaynaklarına ulaşma olanağı veren program, bugün gerçekleştirilen 'Microsoft Yazılım Geliştiriciler Zirvesi' kapsamında düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

  Toplantıda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yazılımın en az yatırımla en fazla değerin sağlandığı bir sektör olduğunu belirterek, "Halen hizmetlerle birlikte ülkemiz bilişim sektörünün yaklaşık yüzde 30'unu oluşturan yazılımın sektörümüzdeki ağırlığını artırmamız gerekiyor. Microsoft Türkiye olarak Türk yazılım sektörüne verdiğimiz desteğe ve Türkiye'nin bu alanda ihracatçı konuma gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Microsoft BizSpark programı ile girişimcilere çok güçlü araçlar sunuyoruz" dedi.

  Microsoft BizSpark Programı'na dahil olan girişimciler, Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin lisanslarına kolay, hızlı ve ücretsiz erişme imkanı bulurken Microsoft teknolojileriyle yeni çözümler geliştiren, dünyanın dört bir köşesindeki diğer girişimcilerle büyük bir topluluk ağı oluşturuyor ve bu sinerjiden doğan iş fırsatlarından yararlanabiliyor.

  BizSpark programı, çeşitli Microsoft ürünleri için üretim lisansı ve teknik destek sağlayarak yeni şirketlere yardımcı olmayı hedeflerken, programa dahil olan girişimciler yazılım lisanslarını ilk üç yıl boyunca ücretsiz kullanabiliyorlar. Program ayrıca girişimcilerin dünyaya açılması için de çeşitli araçlar sunuyor.

  Yazılım ve uygulama geliştirenler, çok geniş bilgi kaynaklarına erişim sağlayan, Microsoft uzmanları ve diğer girişimcilerle buluşmalarını sağlayan BizSpark Ağı'ndan istedikleri an yardım alabiliyor. Bu ağdaki uzmanlar sayesinde karşılarına çıkan yazılım sorunlarını hızlı ve etkin yöntemlerle çözebiliyorlar.

  Üniversite öğrencilerine profesyonellerin kullandıkları yazılım geliştirme ve tasarım araçlarına erişme olanağı sunan Microsoft DreamSpark programı ile de Microsoft'un yenilikçi teknolojileri ve gelişmiş yazılımları gençlerin kendilerini iş hayatına hazırlamalarına ve yeni projeler geliştirmelerine katkıda bulunuyor.