Metin 2 Ceza Sİstemi

SüKuN Harbi Aktif Üye
Ceza Sistemi

1.İsimlendirme

Uygunsuz Karakter İsmi ve GM isimlerini taklit etme: Süresiz Ban

Uygunsuz Dükkan İsimleri:

1.İhlal Susturma 20000
2.İhlal Susturma 40000
3.İhlal 1 gün ban

2.Davranış

Yeni Başlayanları Rahatsız Etme

1.İhlal Susturma 20000
2.İhlal Susturma 40000
3.İhlal Susturma 80000

Yasaklanan Eşyaların Satılması

1.İhlal Susturma 20000
2.İhlal Susturma 40000
3.İhlal 1 gün ban
* Bu ihlal oyun acigi olarak kullanilip 100k'ya seyisten at resmi alip pazarda yuksek fiyata satmak bug kullanimi kapsaminda suresiz kapatma cezasina tabidir.

*Yuksek Satis Fiyatlariyla yapilan satislar 3 gün, satis isleminin gerceklestirilmesi ve hileli yanglarin hesaba gecmesi hileye ortaklik kapsaminda süresiz ban cezasina tabidir.

3.Oyun İçerisinde Genel/Özel Sohbet

Türkçe haricinde dillerin kullanılması:

1.İhlal Susturma 20000
2.İhlal Susturma 40000
3.İhlal Susturma 80000

Sohbette yada herhangi bir alanda küfür/hakaret:

1.Kademe (Hafif hakaret/hakaret)

1.İhlal Susturma 80000
2.İhlal Susturma 40000 ve 1 gün ban
3.İhlal Susturma 40000 ve 3 gün ban

2.Kademe (Küfür/Agır Küfür)

1.İhlal Susturma 80000 ve 1 gün ban
2.İhlal Susturma 80000 ve 3 gün ban
3.İhlal Susturma 7 gün ban (Süresiz bana dönüşebilir)

-Aile ve kutsal degerlere edilen hakaret ve küfürler, cinsel taciz süresiz ban ile cezalandırılır.

Takım üyelerine hakaret/küfür: Süresiz ban

Spam ve Reklam:

1.İhlal Susturma 20000
2.İhlal Susturma 40000
3.İhlal Susturma 80000

Gerçek hayata yönelik tehdit:

Süresiz ban

4.Bug Kullanımı

Süresiz Ban

5.Hile Yapmak

Süresiz Ban

6.Hesap Bilgisi

Hesap Şifrelerinin Ortak Kullanılması:

1.İhlal 3 gün ban
2.İhlal 7 gün ban
3.İhlal Süresiz ban

Hesap Çalımı:

Hesap çalan kişinin tüm hesapları süresiz kapatılır.

7.GM Destegi

GM'leri rahatsız etmek/işlerini yapmalarını engellemek:

1.İhlal Susturma 40000
2.İhlal Susturma 80000
3.İhlal 1 gün ban

8.GM Takımı

GM kararları SGM ile tartışılabilir diger GM'lere götürülürse her ihlal için 1 gün ban verilir.

*Verilen susturma cezaları oyun süresi içerisinde saniye cinsindendir. Yani susturma cezası siz oyunda yokken düşmez, siz oyundayken düşer.
*Oyun kurallari dogrudan mesajla uyari niteliginde olup, kurallara uyulmamasi sonucu verilecek cezalar ikinci bir uyaridan muaftir.

turgut123321 Harbi Harbiforumcu
Arkadaşlar yeni yılda banlı çarlar açılcakmış ben öle duydum her kes hile yapabilir yeni yılda açılcak saten banlılar

suskun_55 Yeni Üye
BİLGİLENDİRMA AMAÇLIDIR
arkadaşlar ben uzn zamandır metin2 turkte oynuyordum pagasus serverınde oyun içerisinde çok insanlar tanıdım oyunun geneli kötü ahlkalı iftira ve hırsız doludur ben oyun içerisinde sevilen ve sayılan biri olduğum için benim karekterimin isim taklidini yaparak çok arkadaşımın itemlerini çalıp mağdur durumda bıraktılar ben bu item hırsızı olan şahısın ss 'i aldım ticket yolu ile yöneticilere yolladımss çok açık net ve hatsız olmasına rağmen kabul etmediler videosunu çekin dediler videosunu çekip yolladım onuda kabul etmedilier sizden item isterken çekin dediler sizce item hırsızlığı yapan bır kişi isim taklidi yaptığı karekterden item istermi ? bin dereden su getirdiler item hırsızını banlamadılar benim bu ticketım GM den tutun SGM GA TL TL oyun yoneticisine kadar gitti sonuç deişmedi bu nedenle diyorumki metin2 takımı sömürücü ve item hırsizlığı yapan karekterle iş birliği içinde bu işbirlığe neden ihtıyaçları olsun diyeninizde vardır cevabı metın2 yang satıcıları geneli bot ile ıtem satıp elde ettıkleri parayı oyun içerisinde oyuncalara gerçek para karşlığı satıyor işları dahada geliştirmek için item hırsızlığına soyundular yanı anlayacağınız item hırsilıgı yapıp güzel paralar kazanıyorlar isterseniz araştırabilirsiniz örneğin GAMEBAYİ sitesine göz atın durum bu metın2 takımı sömürücu bir takım ceza sistemlerini kendi kafalarına göre kullanıyorlar biz türk insanları düşünce özgürlüğüne sahipiz buyurun düşünmek size kaldı saygılar (itirafçı)

gaddar Yeni Üye
ÖYLE BİŞİY YOK ÇÜNKÜ BENİ HATIRLARSAN O BAŞVURDUĞUN SGM BENİM. KABUL ETMEDİK ÇÜNKÜ O OYUNCU İTEMLERİNİ ÇALDI AMA ZATEN CEZA ALTINDAYDI.7 GÜN BAN CEZASI VARDI.SENİN ŞİKAYETİNİDE DEĞERLENDİREREK SÜRESİZ BAN VERDİK.GÖNLÜN RAHAT OLSUN.