Mescid-i Nebevi'nin İçinden Görüntüler

İslami Resimler bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Mescid-i Nebevi Medine'de bulunan ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (s.a.v) kabrinin de içinde yer aldığı, hac ve umre görevlerini yaparken mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir kutsal mekanımızdır.

  Efendimiz Mekke'den Medine'ye hicret ettikten sonra müslümanlarla birlikte ilk iş olarak bu mescidi inşa ettiler. İlk zamanlar hurma ağaçları ve kerpiçten oluşan sade bir yapıydı. Efendimizin evi de hemen mescide bitişikti. Mescidin içinde fakirler için Suffe adında bir bölüm vardı.

  Peygamberler vefat ettikleri yere defnedildikleri için, Hz. Muhammed (s.a.v) de mescidin içerisinde vefat ettiği evindeki odasına defnedildi. Bu bölüme Hücre-i Saadet denilmektedir.

  Mescid-i Nebevinin içinde ayrıca Hz. Muhammed'den sonra vefat eden Hz. Ebubekir ve ondan sonra vefat eden Hz. Ömer'in de kabirleri bulunmaktadır.

  Bizde sitemizin ziyaretçileri için 12 resimden oluşan Mescid-i Nebevi'nin içinden görüntüler elde ettik. İnşallah bir gün o topraklara gitmek hepimize nasip olur da onun hakine yüz sürebiliriz.

  mescidi-nebevi-1.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 27 Aralık 2014
 2. ak7520

  ak7520 Yeni Üye

  güzel resimler Allah razı olsun
   
 3. güzel paylaşım gerçekten teşekkürler.
   
 4. elanor43

  elanor43 Yeni Üye

  kardeş eline sağlık