Makyaj Nasıl Çıkarılır?

Makyaj bölümünde yer alan bu konu naif tarafından paylaşıldı.

 1. naif

  naif Moderatör

  Makyaj Nasıl Çıkarılır? makyaj çıkarma yöntemleri, makyaj temizleme önerileri, Makyaj çıkarmanın püf noktaları
  makyaj cikarma.jpg
  Makyaj yapmak kadar zor olmasada çok önemli makyajı temizlemek makyaj malzemelerinden tüm cildi arındırmak gerekir.
  Makyajımızın çıkarılması cildimizin bakımı açısından oldukça önemlidir.Kozmetikler tozla ve cildimizdeki atıklarla birleştiğinde iltihaplanma yapabilir.Kirlenme ayrıca cildin nefes almasını engeller.

  Makyaj temizliğine ilk dudaklardan başlanmalıdır.İlk olarak ruj çıkarılmalıdır. Bunu en iyisi dudak kenarlarınızdan ortasına doğru bir pamukla silerek gerçekleştirebilirsiniz.

  Daha sonra gözlerinize geçebilirsiniz
  Bu aşamada daha dikkatli olmalısınız, çünkü göz çevresi derisi çok elastik değildir ve gözler mikrop kapmaya ve alerjiye çok müsait organlardır. Kirpik rimelini çıkarmak için kirpiklerin altına bir pamuk konulmalı, sonra dikkatli bir şekilde kirpikler rimelden arındırılmalıdır. Bunu yaparken uygun makyaj çıkarıcısını kullanmalısınız.

  Göz makyajını çıkarmada kendi hazırladığınız ürünü de kullanabilirsiniz. Bunun için pamuğu suda ıslatın, azcık sıkın, üzerine zeytinyağı veya ayçiçeğiyağı dışında diğer bitkisel yağ damlatın. Bu tamponla göz üstü makyajınızı iç kısımdan başlayarak dışa doğru silmeye başlayın. Daha sonra tamponu çekmeden dıştan içe getirin. Zonra pamuğu yıkayın ve prosedürü tekrarlayın.