makyaj cantasını hafifletin

Moda bölümünde yer alan bu konu green_eyes tarafından paylaşıldı.

 1. green_eyes

  green_eyes Üye

  Makyaj çantasını ne kadar gereksiz malzemeyle doldurduğunuzu fark ettiniz mi hiç? O halde, içindekileri boşaltıp sadece gerçekten ihtiyaç duyduklarınızı çantanıza atın!

  Nemlendirici: Makyajın ilk adımı, rimel ya da ruj değil, iyi bir nemlendiricidir. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi yaz kış yanınızdan ayırmayın.

  Rimel: Makyaj çantasının olmazasa olmazlarından biri, tabii ki rimel! Sabah evden çıkmadan rimelini sürsen de, gün içinde yapacağın küçük bir rötuş gözlerine canlılık katacaktır.

  Ruj: Yüzünüze renk gelmesinde en etkili makyaj malzemelerinden biri kuşkusuz rujunuzdur! En kullanışlı olanları, fırçasıyla uygulanan parlatıclı rujlar. Makyaj çantanızda bir iki rengini mutlaka bulundurun!

  Pudra: Gün içinde cidinizdeki parlamaları ortadan kaldırmanız için pudranız bire birdir. Cildiniz kuruysa, pudra sürmeniz pul pul bir görünüme neden olabilir. O yüzden pudradan önce nemlendirici uygulayın, ya da krem pudraları tercih edin.

  Allık: Makyaj çantasının sonuncu malzemesi, allığınız olmalı! Yanaklarınıza hafif bir fırça darbesiyle uyguayacağınız allığınız makyajınızı tamamlarken, cilde renk veren allığı dilerseniz far olarak gözlerinize de uygulayabilirsiniz.

  alıntıdır