Lise tercihi yaparken tavsiyeler

Eğitim Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Özel Türk ve yabancı okullar için 6 Mart'ta başlayan başvurular sona ermek üzere. Özel okullar içinde çok iyi olanlar da var, çok sıradan olanlar da

  Özel Türk ve yabancı okullar için başvurular sona ermek üzere. 6 Mart’ta başladı. Eğer bir uzatma olmazsa 28 Mart’ta bitecek. Kolejler, parası olanlar için farklı bir seçenek. Özel okullar içinde çok iyi olanlar da var, çok sıradan olanlar da.

  Öylesine geniş bir özel okullar yelpazesi var ki, beklentilerinizi karşılayacak her türden okul bulmak mümkün.

  Yurtdışına hazırlayanlar, ÖSS’de çok başarılı olanlar, çok iyi yabancı dil öğretenler ve ayağı yere basan donanımlı gençler yetiştirenler gibi adeta parayla diploma satıyor izlenimi verenleri görmek de mümkün.

  Yabancı kolejler gibi Türk kolejler de artık hemen her konuda çok iddialı. En iyilerini arayıp bulmak da sizin göreviniz. Ve bu konuda ciddi anlamda zaman harcamanız gerekiyor.

  Lise seçimi öylesine önemli ki, bir anlamda çocuğunuzun geleceğine yön veriyorsunuz. İyi bir lisenin, iyi bir üniversite ve iyi bir gelecek olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

  Peki iyi bir lise hangisi?

  Bu, cevabı o kadar kolay bir soru değil. İsterseniz, bu süreçte, anadolu liselerinden kolejlere, TEVİTOL gibi özel statülü liselerden askeri okullara kadar ilgi alanınıza giren tüm okullara önce başvurularınızı yapın, ardından da hemen şimdiden ayrıntılı bir araştırma içerisine girin.

  Son dakikaya bırakacağınız tercihler sizi çok büyük hayal kırıklıklarına uğratabilir. İşte bu yüzden, çocuğunuzun geleceğini sakın tesadüflere bırakmayın...
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 9 Haziran 2010
 2. EMRE

  EMRE seda kolik

  valla lisemi kaldı bizde..:D