Linux'e neden virusler kolay sızamaz?

SaMeT46 Harbi Aktif Üye
Linux'e neden virusler kolay sızamaz? Windows İşletim Sistemlerinde Bilgisayarın Açılabilmesi İçin Dosyalar Bulunur. Adlarını imdi Hatırlayamıyorum. Win98'e Örnek Vermek Gerekirse Win98'in Açılabilmesi İçin 3 dosya : Command.com , IO.sys , msdos.sys WinXP'nin Açılabilmesi İçin 2 dosya : Kernel.dll , NTDRL.dll dosyaları bulunur.
Bu Dosyaların Zarar Görmesi Demek Bilgisayarın Açılmaması Demek.
Eğer Virüs Sistem Dosyalarına Gitmek İçin Yapılmışsa. Virüs Önce Kendin Bilgisayara Girdiği Gibi Kendini Sistem Dosyalarının İçine Yazar. Çünkü Virüsler Windows İşletim Sistemleri İçin Yazılmışlardır. Bunun Nedeni Windows 'un Linux'tan Çok Kullanılması.
Linuxta İse Windowsta Bilgisayarın açılabilmesi için dosyalar bulunmaz. Virüs Geldiğinde Kedisini Nereye Yazacağını Bilemeyeceği İçin O Makinaya Gitmeyecektir. Kendini Yazacak Bir Yer Olmadıktan sonra sanırım Virüs Kendini intahar Eder.

Çünkü Windows Virüsü Linux'u Etkilemez dosya Sistemleri Farklı Oldukları İçin.
Eğer Linux'En Çok Kullanılsaydı. Bu Sefer Linux için Virüsler Yapılırdı. Linux kullanımının artması demek virüs için bir projeler demek. ama linux Kullananlarda bende virüs olmaz diye sözler demesinler belki linux açık kaynak kodlu olduğu için o kodlarada linuxu etkileyecek virüsler yapılabilir. Yada Linux yazanlar ileride lazım olur siye "sürpriz yumurta" yapmıştır. Linux Çok Kullanıldığında Bu "Sürpriz Yumurta" Yani Açığından Girme Yolunu Bulabilir