La İlahe İllallah Demenİn Fazİletİ

İslamiyet bölümünde yer alan bu konu Rebel Angel tarafından paylaşıldı.

 1. Rebel Angel

  Rebel Angel Harbi Kız

  LA İLAHE İLLALLAH DEMENİN FAZİLETİ​

  [FONT=Times New
  Roman]Ebu hureyre ( r.a. ) şöyle dedi: Resulullah ( s.a.s )'a dedim[/FONT] ki: Ya Resulullah, kıyamet gününde şefaatine en çok mutlu olacak sevinecek insan kimdir. Diye sordum. Resulullah ( a.s. ); Ey eba hureyre senin hadis nakletmeye olan gayretini bildiğim için ben zaten bu soruyu senden önce başkasının sormayacağını biliyordum. Kıyamet gününde şefaatim ile en fazla mutlu olacak kişi; halis bir şekilde kalbinden " La ilahe illallah " diyendir. ( Buhari )
  Ubade b. Sabit'ten; Resulullah ( a.s.) şöyle buyurdu. Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'dan başka ilah yoktur. Sadece O vardır ve O'nun hiçbir ortağı yoktur. Muhammed ( s. a. s. ) O'nun kulu ve Resulüdür. İsa ( a.s. ) O'nun kulu ve Resuludür. Allah ( c.c.)'nın Meryem'in r[FONT=Times New
  Roman]ahmine attığı kelimesidir. ( Yani ol emriyle olmuştur. ) ve Allah ( c.c. ) tarafından rahmettir. Ve şehadet ederse ki cennet ve cehennem haktır ameli ne olursa olsun Allah onu cennete sokar ( Şeyhan ve Tirmizi )
  Cenade rivayetinde: Cennetin 8 kapısının han[/FONT]gisinden isterse ondan girer. ( Buhari ve Müslim )
  [FONT=Times
  New Roman]Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'tan başka ilah yoktur. Ve Muhammed ( s.a.s. ) O'nun Resülüdür. Allah ( c.c. ) ona cehennemi haram kılar.
  [/FONT]