Kütahya Ramazan İmsakiyesi 2017 - Kütahya Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kütahya saat kaçta iftar yapıyor? Kütahya için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Kütahya Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Vakitleri

  Feyz dolu günlere doğru tekradan tatmak üzereyiz. Geçen yıldan beri hasret kaldığımız misafir sonunda kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin şartlarını detaylı şekilde anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

  Bu sayfamızda Kütahya şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

  Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

  Kütahya İmsakiyesi 2017

  kutahya-imsakiye.png

  27 Mayıs Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğiniz üzere 25 Haziran Pazar günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Kütahya için Bayram Namazı vakti : 06:19

  Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png