Kuran-ı Kerim Okumak

İslamiyet bölümünde yer alan bu konu artistturk tarafından paylaşıldı.

 1. artistturk

  artistturk Üye

  Esselamun Aleyküm..

  Cenab-ı Allah`ın Dünya Üzerine Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Vasıtası ile Kendi Kelamlarından Oluşan Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim`i Okumamış Bir Ağız,Düşünmemiş Bir Beyin,Kalbinden Geçirmemiş Bir İnsan,Ve O İnsanın Ruhu Tıpkı Kansere Yakalanmış Bir Hasta Gibidir.


  Kuran-ı Kerim`i Okumak Ne Demek İstediğini Anlayabilmek ve Anladıklarımızı İdrak Edip Hayatımıza Entegre Edebilmek, İnsan Ruhu Sağlığı İçin En Önemli Etkidir.

  Kuran-ı Kerim İçerdiği Konular İtibari İle Tüm İnsanlığın Yaşayışına Işık Tutan,Karanlık Tünellerden Gün Yüzüne Çıkabilmesini Sağlayan Mükemmel bir Aracıdır.

  Düşünün ki,Bir İnsan Ticari Hayatında Bitmiş Bir Durumda Borc Harç İçinde,(Cenab-ı Hak Kimseye Göstermesin).Bu Durumda İken Bir Kimsenin Size Borcunuzu Kapatabilecek ve Tekrardan Toparlanabilecek Kadar Para Vermesi Ve Bu Parayı İyi Kullanıp Başarılı Olduğunuzda Size Tekrardan Bir O Kadar Daha Para Verebileceğini Vaad Edip Ve Karşılığında Sadece Kendin İçin Yap Diyen bir Sahış Düşünün.

  Bu Olay Sizin Ticari,Sosyal Hayatınızı Çok Güzel Bir Şekilde Düzenler.Daha Önce Hic Zarar Görmemiş Gibi..

  İşte Cenab-ı Hak`kın Göndermiş Olduğu Kitabımız İnsan Ruhunun Bu Karanlıktan Çıkıp Aydınlığa Kavuşması Ve Kendini Düzeltip Refaha Ulaşması,Ve Tatbik Edildiği Takdirde Sonsuz Bir Hayatı Ödül Olarak Sunan Kitabdır.

  Kuran-ı Kerim den Uzak Durmayalım Okuyalım Anlamını Araştıralım Sağlam Kaynaklardan Sağlam Bilgilerle Hayatımıza Entegre Edelim.

  Uzun Lafın Kısası.

  İnsan Hayatında Düzeni Kuran,Yüce Kitabımız Kur`an.

  Cenab-ı Hak Yar Ve Yardımcınız Olsun
   
 2. spettro

  spettro Üye

  güzel paylaşım. kesinlikle her perşembe okumak lazım ;)
   
 3. AKGÜN

  AKGÜN Üye

  evt katılıyorum
   
 4. green_eyes

  green_eyes Üye

  güzel paylasım Kuran-ı Kerim okumak test edilmiş müslüman olmayan kişilerin yanında okunmus o insanların kalp ritmi düzelmiş vücudu rahatlamıs hele ki bu bizlere indirilmiş bir kitap hiç aksatmadan okumamaız gerek
   
 5. gizems

  gizems HaRbİ PrEnSeS

  kuran-ı kereim bizim müslüman olduğumuzun en gerçek kanıtı onun için gerçektende içten bir şekilde okumak lazım çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler her zaman lazım bunlar;)sağol