Küçük banyolar için akıllı çözümler

Evim Güzel Evim bölümünde yer alan bu konu BlueBerry tarafından paylaşıldı.

 1. BlueBerry

  BlueBerry Harbi Aktif Üye

  Küçük metrekareli bir banyo için yerden tasarruf etmeyi sağlayacak; mekanı düzene sokacak birçok seçenek vardır. Özellikle doğru bir yerleşim planı ve uygun ürün seçimleri bu konuda Önemlidir.

  Yerden kazandıran ve düzen sağlayan püf noktaları, ipuçları, işe yarar çözümler, çok fonksiyonlu ürünler ve mekanı daha keyifli hale getirecek önerilerle küçük banyonuzda akıllı ve büyük adımlar atabilirsiniz.

  Banyonuzu planlamadan önce hangi eşya ve özellikler kesinlikle gerekli, neden vazgeçebilirsiniz buna karar verin. Örneğin alanınız dar ise: çift lavabo kullanmayın. Duşlar her zaman için küvetlere göre yerden tasarruf ettir.

  Duvarı tamamıyla kaplayan gömme dolaplar banyoda ihtiyaç duyulan malzemeleri gözlerden uzak bir şekilde saklar. Banyo eşyaları, küçük ya da dar alanlardaki düzenlemelere uygun olarak farklı şekil ve boyutlarda bulunabilir.

  Duvara monte edilen havlu panel küçük bir banyoyu ısıtmak için yeterli olacaktır. Açık raf düzeni ve kabinler, kirli çamaşırlar gibi ortalıkta görünmesi istenmeyen malzemeleri saklamak için iyi bir depolama yeri sağlar.

  Ankastre ya da köşeli lavabo ve tuvaletler zemin alanını artırmanızda yardımcı olabilir. Alana göre şekillendirilen teçhizatlar da metrekareden tasarruf ettirir.