Krasic 4 yıllık imza attı

Gündem bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Yönetici

Fenerbahçe Krasic'i kaça aldı? Krasic'in alacağı yıllık ücret
    Fenerbahçe, iki yıldan beri peşinden koştuğu yıldız futbolcu Milos Krasiç'in transferinde mutlu sona ulaştı. Juventus'tan alınan Sırp oyuncu ile 4 yıllık anlaşma sağlandı. Dün İstanbul'a gelen Krasiç, formayı sırtına geçirdiği andan itibaren Sarı-Lacivertli kulübün büyüklüğünü hissettiğini söyledi.

Fenerbahçe'nin Juventus'tan transferi Milos Krasiç, dün İstanbul'a gelerek sarı lacivertli formayı sırtına geçirdi. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda soyunma odaları, saha içi, kulüp müzesi ve Fenerium'u gezen Sırp futbolcu, beklentilere cevap verecek bir performans gösterme sözü verdi.

İki sezon önce Fenerbahçe'nin teklifini reddederek Juventus'a gitmesiyle ilgili konuşan Krasiç, "Tereddütte kalmıştım. Juventus'a mı gitmeliyim yoksa Fenerbahçe'ye mi diye. İki tane büyük bir kulüp. Karar verirken İtalya ligi biraz daha cazip gelmişti." dedi. Geçen sezonu Fenerbahçe'de kiralık olarak geçiren Reto Ziegler ile fikir alışverişinde bulunduğunu belirten 28 yaşındaki oyuncu, "Zaten Ziegler, ben buraya gelmeden önce de her zaman kulübü anlatıyordu. O kadar etki altında kalmış ki tekrar imkân olsa Fenerbahçe'ye gelir. Taraftar ve kulüple ilgili anlattıklarıyla beni de etkiledi." ifadelerini kullandı.

Sağ açıkta daha etkili olduğunu kaydeden Krasiç, saha içindeki görev yeriyle ilgili şu bilgiyi verdi: "Bazı maçlarda forvet arkası oynuyorum, ama sağ tarafta kendimi çok iyi hissediyorum." CSKA Moskova'da oynadığı dönemde beraber forma giydiği Fenerbahçeli Caner Erkin'den de bahseden yıldız oyuncu, "Caner'le beraber çok zaman geçirdik. O benim için iyi bir arkadaş. Aynı zamanda onun oyunculuğu ile ilgili çok güzel şeyler söyleyebilirim. Bence Caner'e CSKA'da daha fazla şans verilmeliydi." değerlendirmesini yaptı.

Krasic kaç numaralı formayı giyecek?

17 numaralı forma kullanıldığı için 27 numarayı tercih ettiğinin altını çizen başarılı futbolcu, formayı sırtına geçirdiği andan itibaren ağırlığını hissettiğini vurguladı. Galatasaray derbisiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Krasiç, "Galatasaray'a gol atarsam tabii ki güzel olacaktır ancak öncelikli hedefim takımın başarıya ulaşması. Taraftarımız her zaman bizimle beraber olsun. Bu kulüp için her şeyimi vermek istiyorum." şeklinde konuştu.

Sarı - lacivertli ekip Juventus'un Sırp oyuncusuna, 7 milyon euro bonservis parası ödeyecek. Fenerbahçe yönetimi Milos Krasic'e yıllık 2.3 milyon euro garanti para ödeyecek.