Kova burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Kovalar, 06:49-16:11 saatleri arasında ay gezegeninin boşlukta olması dolayısıyla duygusal açıdan kendinizi güvende hissetmeyebilir, geçmiş konular nedeniyle üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Özellikle ilişkinizle alakalı mevzularda ne yapacağınızı bilemeyebilir, bazı durumlar nedeniyle güvensizlik çektiğinizden geri planda kalmak ve düşünmek gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu durum eğer pozitif bir şekilde gerçekleri ele almanızı sağlayacaksa tabii ki iyidir, fakat tam tersine kendinize yüklenmeniz ve korku duyarak dış dünyadan uzaklaşmanız anlamındaysa kesinlikle bir yararı yoktur. Ayrıca bu psikolojik açıdan sağlığınızı tehdit eder hale gelebilir. Boşluk saatleri arasında, yukarıdaki konularda karar vermek, bir yön tespiti yapmak ve yaptıklarınızdan tatmin olmak zordur.
  Saat 16:11 itibariyle Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, cesaret, parlaklık zamanı anlamına gelmektedir. Duygularınızı güçlü bir şekilde ifade edebilir, herşeyi olabilirlik çerçevesi içinde ele alabilir, çevrenizdeki kişilerle iyi bir diyalog gerçekleştirebilirsiniz. Bonkör, candan ve sıcak yaklaşımlarınızla çevrenize ışık saçabilir, pırıltınızla çevrenizi aydınlatabilirsiniz. Duruşunuz ve kendinize olan güven duygunuz öylesine etkilidir ki, sizi tanımayan bir kişi bile önünüzde saygıyla eğilebilir.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Heyecan verici duygular içine girebilir ve enerjinizin yükseldiğini hissedebilirsiniz. Harekete geçmek istediğiniz konulara yönelik gelişmeler hızlanıyor. Dikkatinizi yönelttiğiniz konuyla ilgili alacağınız haber üzerine hemen harekete geçebilirsiniz.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Bugün hoşunuza gidecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte sosyal ortamlarda bulunabilirsiniz. Enerji ve motivasyonunuz gayet iyi. Hedefiniz olan konulara yönelmek için sabırsızlık duyabilirsiniz. Riskli konulara özen göstermeli, adımlarınızı atarken acele karar vermemelisiniz.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  İlişkinizdeki sorunları çözmek adına partneriniz birçok adım attı, ama sizin bunları görmediğiniz şeklindeki görüşlerde, haklılık payı olabilir. Yeniden sıcak ilişkiler için ilk adımı, bu kez de sizin atmanız bekleniyor. Kısa bir süre sonra çıkmayı düşündüğünüz iş yolculuğu, kariyer anlamında ufkunuzu genişletecek. İş yaptığınız kişilerle kurduğunuz sıcak ilişkiler sizi gelecekteki bir ortaklığa hazırlıyor. Yakın bir arkadaşınızla para konulu gerginlikler yaşayabilirsiniz, hazırlıklı olun.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Kovalar, günlük enerjiler altında öncelikle üzerinde durmanız gereken Ay gezegeninin boşlukta olacağı saat 06:18-15:42 arasında dikkatli ve temkinli hareket etmek ve adım atmayı düşündüğünüz konular varsa bu zaman diliminde gözden geçirmektir. Günün diğer etkileri altında ise, ödemelerinizle alakalı konular, geçmişte yaşananlar nedeniyle canınızı sıkabilir. Zamanında verilmiş sözlerin yerine getirilmemesi, elinizden olmayan durumların yarattığı sorunlar doğal olarak ilerisi adına sizi düşündürebilir. Özgürce kararlar verebilmek için, herşeyden önce bu devrede, size baskı uygulayan her kim veya hangi durum varsa Mars geri hareketinden yararlanarak gözden geçirmelerde bulunmaktır. Sorumluluklarınız oldukça ağır, ama şunu unutmayalım ki, bu birçok insanın zorlandığı bir konu.
  Hani neredeyse hepimizin ortak kaderi gibi. Fakat bunlarla baş edecek kişi bizler olduğumuza göre pes etmememiz gerekiyor. Duygu dünyanızla ilgili alanda ise, üzerinizdeki yaşam baskısı nedeniyle neredeyse hayatın zevkli yanlarını bir kenara koymuş durumdasınız. Cinsel istekliliğiniz garip bir şekilde azalmış halde. Aradığınız tek şey, size güven verecek ve ileriye doğru beraber adım atabileceğiniz bir insan. Çünkü ne olursa olsun, yüzleşmelerden artık bıkmış durumdasınız. Bugünkü enerjiler ise, geçmişi gözlerinizin önüne getirebilecek etkiler taşıyor. O zaman size düşen ne olursa olsun ileriye bakmak olmalıdır. Saat 15:42 itibariyle Ay gezegeninin Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla, sosyal hayatın güzellik, hoşluk ve uyum dolu akışında keyiflenmeniz mümkündür. Bu enerji, sizin gibi ateşli kişiler için yeni dostluklar, özgür ortamlarda kendinizi ifade etmek anlamı taşımaktadır. Tadını çıkarmaya bakın
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Kovalar, Şubat aylık yorumunda tüm burçlar açısından, üzerinde durduğum en önemli enerji Satürn gezegeninin Pluto ile zorlu görünümüydü. Hatta bu oluşumun yaratabileceği engellerden söz etmiştim. İşte bugünkü enerjiler altında, öncelikle yaşama bakış felsefenizi geniş tutmanız ve inancınızı güçlendirmeniz gerekiyor. İsyan etmek, öfke duymak ve sabırsızlık Satürn geri hareketinin bir başka yüzüdür. Ne olursa olsun, kendinizi geliştirmeli, bilgi sahibi olmaya devam etmeli, akademik anlamda eğitim almalı, okumalı ve muhakkak kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışmalısınız.
  Günlük enerjiniz altında bugünün mücadele konusu, öncelikle aşina olduğunuz parasal sorunlar ve mesleki durumunuzdur. Kimi Kovalar, maddi anlamdaki yetersizlikler nedeniyle bugün randımanlı çalışamadıklarını hissedebilirler. Bazılarınız ise ödeme konularındaki sorunlar nedeniyle daha iyi bir meslek seçiminde bulunmaya karar verebilirler. Benim önerim ise bu enerji altında sabırlı olmanızdır. Henüz şartlar olgunlaşmadığı için sonuç almakta zorlanabilirsiniz ve bu durum ikinci bir güçlük olarak sizi tedirgin edebilir. Çevrenizle ılımlı, hoşgörülü bir tarzda iletişim kurabilirseniz huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe


  Sevgili Kovalar güne, 11:28-18:56 arasında boşlukta olacak Ay etkisi altında başlamaktasınız. Bu zaman diliminde, belli bir hassasiyet içinde davranabilirsiniz. Bazı konularda hala kararsızlık içinde olmanız mümkündür. Her ne kadar rahatsız edilmekten hoşlanmasınız da, başkalarının sıkıntılarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hassasiyetinizden söz etmişim. Kimileriniz çalışma hayatında bazılarınız yakınlarıyla olan her türlü alışverişte, desteklenmek ve takdir edilmek isteyebilirsiniz. Uyum, sevme-sevilme ve dengeli paylaşım, sizin için gün boyu en önemli olgular arasında yer alır. Çünkü bu değerler hayatınızda olmadığı sürece başarılı olmanız, kendinizle yüzleşmeniz ve mutlu bir yaşam sürmeniz mümkün değildir. Bugün bazı ilişki sorunlarınız için, bencil düşünmek yerine ortak hareket etmeniz gerektiğini biliniz. Yani ne kadar haklı da olsanız, alttan almak mecburiyetiniz vardır.
  Çünkü tam tersi hareket edilmesi halinde, vicdanen kendinizi rahatsız hissetmeniz mümkündür. Sizin elinizde olmayan bazı durumları çözüme kavuşturmak için bugün elinizden geldiğince ılımlı ve hoşgörülü davranmaya çalışınız. Gücünüzü toplayınız ve ne yapmanız gerekiyorsa ona göre bir planlamada bulununuz. Ayrıca hiç kimsenin duygu sömürülerinin etkisi altında kalarak yanlış kararlar vermeyiniz. Bu sizin hayatınız ve en doğrusunu yine siz bilirsiniz. Saat 18:56 sonrası Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni gerginlik yaratıcıdır. Direkt olarak size yöneltilmiş bir hareket olmamasına rağmen sanki üzerinize geliniyormuş gibi bir hisse kapılabilirsiniz.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Kovalar, Ay gezegeninin Akrep burcu seyri altında haftanın son iş gününe başlamaktayız. Hafta sonunun yaklaşması sebebiyle üzerinize bir rehavet çöker. Bu durumda üst üste yığılan işler, para bulma derdi, kendi içinde detaylanan ve çabucak halledilmesi gereken görevler baş planda yer aldığı gibi sıkıntı verici de olabilir. Zorunluluklar ve sağlığınızla alakalı mevzularla yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Siz bunlarla canı gönülden uğraşırken çevrenizdeki insanlar özverili çalışmanızı görmezden gelebilirler. Bu arada dikkat edilecek en önemli nokta işverenlerinizle iyi geçinmeye çalışmanızdır. Siz fikirlerinizi veya isteklerinizi gayet açık bir dille ifade etmeye çalışırken, ortama ayak uydurmanız ve işlerinizi düzgün bir şekilde yerine getirmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda gerginlik içinde kalmayınız. Herkesin kendi içindeki sorunlar nedeniyle stres altında olması mümkündür.
  Günlük etkiler altında fedakar, özverili bir şekilde dostlarınıza yardımcı olabilir, hassas ve cana yakın davranabilirsiniz. Akşam saatlerindeki enerjiler, bitiremediğiniz işleri evinizde tamamlamanızı veya mesaiye kalmanızı gerektirebilir. Kimileriniz ise bu saatlerde aile büyüklerinizle ilgili bir durum nedeniyle onlarla ilgilenmek zorunda olabilirsiniz. Bu ise düşündüğünüz planlarınızı ertelemeniz anlamına gelebilir.