Koltuk nasıl temizlenir

Faydalı Bilgiler bölümünde yer alan bu konu Kehkeşan tarafından paylaşıldı.

 1. Kehkeşan

  Kehkeşan Üye

  Koltuk nasıl temizlenir?

  Bazı hanımlar koltuklarının üzerinde birşey yenip içilmesine bile karşı geliyorlar, malum ufak bir lekeyi çıkarmak bile kolay olmuyor. Bizde sizler için işe yarar bir kaç teknik veriyoruz.

  Koltuk Temizleme yöntemleri

  -Annem beyaz kalıp sabun ve havluyla siliyor…Sonuç süper..

  -Bendende bi öneri ılık yarım kova su yarım şişe amonyak (lekeleri güzel çıkartıyor) bir avucu doldurmayacak kadar arap sabunu ve eski bir tül parçası harika bir temizlik saglıyor…
  koltuk-temizleme.jpg
  -Bende elimin dayanacağı sıcaklıkta su ve arap sabunuyla silip arkadan vernelli soğuk suyla siliyorum ve fazla suyuda makineyle çekiyorum pırıl pırıl oluyor.

  -Okadar uğraşmayın alın kirçözü yarım kova ılık suya yarısını boşaltın havlu yada onun gibi sert bişeyle hafif nemli nemli silin.kendinizi fazla yormanıza da gerek yok.Kirçözün sırrı kurudukça parlaklık ve temizlik veriyor.Sabunla silinen şeyler çok daha çabuk kir alıyor yani sıksık silmeniz gerekir.marketlerde kirçöz en fazla 3 ytl. denemeye değer.

  -Evet arkadaşlar koltuk ve çekyatlarımı sildim kirçözle gerçekten güzel çıkıartıyor ben kirçözü tüllerimde kullanırdım eskiden deneyin güzel çıkartıyomuş

  -Ama arkadaşlar kir çöz evet güzel temizliyo bende denedim ancak ,içindeki kimyasal maddeler ne yazıkki döşemelerin rengini de alıyo ve zamanla yıpranmaya neden oluyo bilginize.