Kolanın Zararları

agent force Harbi Aktif Üye
Kola içiyoruz ancak zararlarının ne olduğunu hakikaten biliyor muyuz?

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları şöyle anlatılmış
kolaa.jpg

Kolayı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz. Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur?

Prof. Dr. Ayşe Akın bir bardak Kola içtikten sonra vücudumuzda meydana gelen sürecin sağlığımıza etkilerini anlattı.

İlk 10 dakika:

10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker
miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika:

Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insulin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur.

40 dakika:

Kafein emilimi tamamlanır. Göz Bebekleriniz büyür, kan basıncınız
yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar.
Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika:

Beyninizde dopamin salgısı artar.Bu tıpkı eroinin vücuta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika:

Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı). Bu da
vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinko'nun da beraberce dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vücudunuzda kola ile aldığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz. Şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacak (sigaradaki gibi)...

daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.
Coca Cola Gerçeği Slaytı
*bu slayt gösterisini izleyince kola içemeyeceksiniz ona göre.:sneaky:

Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye
Bilgi için teşekkürler. Vücudumuz zararsız madde kabul etmez hale geldi.Zararsız madde kaldımı onuda bilemiyorum. Atın ölümü arpadan olsun diyorum. Selamlar.

die4uBJK Yasaklandı
ya ben hiç bunları hissetmiyorum vucudumda coca cola icerken; hem de her gun icmeme ragmen:) ben mi garibim bu haber mi garip:) aaaa bence haber garip

akrep_zehiri ''єѕяαяℓı gözℓєя''
Kuzenim coco coLa içmekten mahvoLdu . geceLerce miğdesi ağırdı sonu kötü ya ... ben yakLaşık 3 senedir ağzıma vurmuyorum ...

SaoL ....

selinnaz __$€yT@nİç€__
yha cola topragın çürütemedigi dişi bile çürütürmüş bi araştırma yapılmış 1 bardak kolaya diş konulmuş 1 haftada dişi çürütmüş...

Mic Check KıRıK KaLeM
bi programdan alinti ;

seyirci : kolanın özütü insandan yapılıyormus
KADİR ÇÖPDEMİR: nasıl yani
seyirci:ölü insanlari asitte atarak özütünü yapıyorlar
KADİR ÇÖPDEMİR: efenim valla ben içine düşmüş kadar içtim ama hiç bişi olmadi :D

kadir' katiliyorum

die4uBJK Yasaklandı
yha cola topragın çürütemedigi dişi bile çürütürmüş bi araştırma yapılmış 1 bardak kolaya diş konulmuş 1 haftada dişi çürütmüş...

ben de tuvalet muhabbetini denedim olmadı walla; bence onlar da geyik birazzz. amannn coca cola hayatın tadııı👍👍

walla bunlar hic umrumda deil ama sırf israil *******ine destek olmayayım diye 1 aydan fazladır içmiyorum ki gunde en az 1.5 litre kola içen adamdım
walla gunden gune kendimi daha ii daha güçlü hissedyom niye yalan söliyim

Son düzenleme moderatör tarafından: