Koç burcu günlük yorumu

Burçlar & Fal Dünyası bölümünde yer alan bu konu goldprincess tarafından paylaşıldı.

 1. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  29 Ocak 2010
  Cuma


  Sevgili Koçlar, 06:49-16:11 saatleri arasında ay gezegeninin boşlukta olması sebebiyle, mesleki ve toplumsal aktiviteleriniz konusunda etrafınızda bulunan ve üzerinizde denetim uygulamaya kalkan kişiler veya olaylar nedeniyle kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Bu sizin gibi rahatına düşkün ve yaşamın güzel yanlarının keyfini çıkarmaktan hoşlanan kişiler için, içsel bir gerilim yaratabilir. Günün enerjileri nedeniyle oluşan bu durum karşısında, yanlış olduğunu bildiğiniz ve daha farklı davranmak yerine inat ettiğiniz konularda dengenizi kendi içinde oluşturmalı, etrafınızdaki insanlarla iyi ilişkilerinizi devam ettirmeye çalışmalısınız. Mevcut şartlar gereği mantıklı olmak gerekliliğiniz vardır ve bu durumda suyun tersine hareket etmek yorucu olduğu gibi gerilim de yaratabilir. Bu saatler arasında, ne yapmanız gerektiği konusunda ikileme düşebilir, değişkenlikler gösterebilir hatta yön duygunuz konusunda zorlanabilirsiniz.
  Dışarıdaki dünyanın baskısı size sorumluluk yüklemektedir. Bu durumda yapılması gereken günlük akışı zorlamamak ve temponuzu elinizden geldiğince sürdürmek olmalıdır. Saat 16:11 itibariyle itibariyle sosyal hayatınız canlanmaya başlar, sabahki hassasiyet belli bir sınırda kalır ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu saatler sizin için, özgürce hareket etmek ve kararlar almak demektir. Gece için güzel ve keyifli bir program düzenlenebilir veya sevdiklerinizle bir arada olabileceğiniz bir planlamada bulunulabilir.

   
 2. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  30.01.2010

  Bugün bir yakınınızdan alacağınız tekliften çok hoşlanacaksınız. Konu üzerine yoğunlaşabilir, yeni planlar yapabilirsiniz. Dostlarınız sizi destekleyecek. Fikirlerinizi kabul ettirebilir, uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Bu tatil gününde sizi mutlu eden aktivitelerde bulunmayı ihmal etmeyin.
   
 3. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  31.01.2010

  Çevrenizdeki kişilerle aranızda hoş duyguların oluştuğu güzel bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile birlikte kısa mesafeli yolculuklar yapabilir, sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Aslında bugün hareketli olmak isteyeceksiniz. Spor veya benzeri aktivitelerde bulunabilirsiniz. Aşk açısından oldukça şanslı bir gün. Keyfini çıkarın.
   
 4. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  Sevdiğiniz insanın uzakta olması sizi mutsuz ediyor. Bu durum moralinizi bozsa da sevdiğiniz insanın sizi düşündüğünü bilmek kaybettiğiniz morali size yeniden kazandıracak. İşinizle ilgili olumlu gelişmeler devam ediyor. Yeni birtakım ortaklıklara girebilir değişik iş alanlarına kaymak üzere girişimlerde bulunabilirsiniz. Fazla tereddüt etmekten kaçınıp, gerektiği zaman, gerekeni yapmak için harekete geçmelisiniz. Para beklediğiniz kişi, size sırt çevirebilir.
   
 5. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  02 Şubat 2010
  Salı


  Sevgili Koçlar bugün Ay gezegeninin Başak burcundaki son gün enerjileri altında Salı gününe adım atmaktasınız. Saat 06:18-15:42 arasında Ay gezegeni boşlukta olacağı için bu saat diliminde yenilik anlamında karar almamak, normal hayatınızı sürdürmek faydalıdır. Eleştirel bir bakış açısı içinde hareket edeceğiniz için her detaya takılmanız bu etki altında kolaydır. Bu konuda kendinizi biraz olsun dengelerseniz sorun çıkmaz. Çünkü duygusal ilişkilerde, karşınızdaki kişiye böyle bir tutum göstermeniz kimi zaman yanlış anlaşılmalara ve çatışmalara neden olabilir. Bu durum sadece aşk değil, genel olarak da keyifsizliğe neden olabilir. İçinde bulunduğunuz şartlar, iş hayatınızdaki güvensizlikler ve geçmişle alakalı mevzular nedeniyle zaten son zamanlarda bir çoğunuz bunalmış durumdasınız. Bu yüzden de en ufak bir pürüz rahatsız edici olmakta.Günlük aktivite içinde, hareket alanınızın kısıtlandığını hissetmeniz, kaygılı bir ruh hali oluşturabilir.
  Öncelikle bu durumun günlük enerjiler nedeniyle oluştuğunu bilerek, kendinizi moral motivasyon açısından güçlendirmeye çalışmalısınız. Yorgunluk hissettiğiniz anlarda, hoşunuza giden ne varsa onu yapmaya çalışmanız, sportif uğraşılarla gerginliğinizi atmanız, müzik dinlemeniz işinize yarayabilir. Bu gibi durumlarda hızlı araba kullanmaktan veya kendinize bir şeyler ispat etmeye çalışarak zorlamaktan uzak durunuz. Ay boşluktan çıkarak karşıt burcunuzda ilerlemeye başladığında sizler açısından eşinizle, ailenizle ve bizzat ilişkinizle alakalı konularla yakından ilgilenmek gerekliliği başlamış demektir. Saat 15:42 itibariyle karşıt burcunuzda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, yavaşlama, tarafsızlık ilkesi altında düşünmek anlamında önem taşır. Durumları mantıklı bir şekilde süzgeçten geçirmelisiniz.
   
 6. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  03 Şubat 2010
  Çarşamba


  Sevgili Koçlar bugün aşk hayatınız, çocuklarınız, sanatsal faaliyetleriniz konularında sosyal hayatın birebir içinde olma isteğiniz yükselebilir. Evet bu açıdan bir sorun yok gibi gözükmektedir. Bir şekilde kendinizi ifade edebilir, aşkı yüreğinizde hissetmek, aktif olarak yaşamak isteyebilirsiniz. Fakat derinliklerinizde sizi oldukça sıkmakta olan, geçmişle alakalı bazı konular sanki bugün kendini yeniden hatırlatmaktadır. Yaşamınızın temel güvenlik duygusunda bir sıkıntı oluşabilir. Bunu belki en yakınınızda olan özel kişiler anlayabilir ama dışarıdaki insanların fark etmesi mümkün değildir. Onlar yine sizi güzel ve çekici bulabilirler ama ruhsal açıdan bir ürkeklik gölge gibi yanınızdadır. Bu durumda, her ne kadar arkadaşlarınızla sevdiklerinizle ilgilenseniz onlarla bir arada olmaya çalışsanız da özellikle bir ilişkiniz yoksa gün içinde keyifsizlik daha da artabilir. Bu durum bugün tüm burçlarda etkisini gösteren Satürn gezegeninin geri hareketidir.
  Biliyorsunuz son aylarda Mars ve geçtiğimiz Ocak ayından bu yana Satürn gezegeninin yaşamınızla ilgili temel duygunuzda ders verici etkisi altındasınız. Bu enerji aslında korkulduğu gibi değil bilakis düzenleyici olması nedeniyle olumlu. Çünkü geri hareket süreçleri daima onarım zamanlarıdır. Burada yapmanız gereken şu anda bulunduğunuz konum veya yaşadığınız duyguların tadını çıkarmaya çalışarak, eskinin acılarını unutmak. Yalnız hatırlatmak isterim ki, hala yarım kalmış ve bir türlü çözemediğiniz ve kafanızın içini kurcalayan bir şey varsa bu geri harekette oturup adamakıllı düşünmeye çalışın ve uygun bir strateji belirleyin. Böylece geri hareketin bitiminde zaman kaybetmemiş olursunuz.
   
 7. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  04 Şubat 2010
  Perşembe

  Sevgili Koçlar, 11:28-18:56 saatleri arasında boşlukta olacak Ay gezegeni, gündelik hayatınızın yoğun temposu içinde ve uğraştığınız tüm konularda etkilidir. Bugün, işlerinizi düzgün ve mantıklı bir şekilde organize etmeniz son derece önemlidir. Başkalarıyla anlaşmak için tarafsız olmaya çalışmalı, gizli kapaklı hareket etmemeli, ne durumda olursanız olun herkesin yararına olacak şekilde düşünmelisiniz. Haksızlıklar karşısında adil bir görüş çerçevesi içinde hareket ettiğiniz zaman, durumları daha net görmeniz mümkündür. Ayrıca birlikte çalıştığınız veya aynı ortamı paylaştığınız kişilerle dengeli paylaşımlarda bulunmalı, uyumlu, nazik ve candan davranmaya çalışmalısınız. Gün içinde herhangi bir konuda karar vermeden önce ayrıntıları gözden geçirmeniz, aşırılıklardan kaçınmanız ve olayları iki yönlü düşünmeniz gayet faydalıdır. Çalışma hayatınızla ilgili konularda, liderlik gücünüzü ifade etme arzunuz yoğunlaşabilir. Sosyal açıdan canlı ve girişken, iletişimsel konularda diplomatik çerçeve içinde hareket etmeniz halinde, çevreniz tarafından takdirle karşılanmanız mümkündür.
  İlişkinizle alakalı mevzularda da, aklınıza takılan soruları partnerinizle konuşmadan keskin yargılarda bulunmamalısınız. Ilımlı yaklaştığınız takdirde size açılması, dertleşmesi mümkündür. Saat 18:56 sonrası Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Ay gezegeni, partnerinizin size karşı kontrol ve güç uygulamalarında bulunmaya çalıştığını fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda dikkat etmeniz gereken nokta, onun isteklerinin ve böyle davranmasının nedenleri üzerinde durup düşünmenizdir. Onun eşit bir ilişki kurmak yerine, kavgacı ve sizinle yarışır tarzda hareket etmesi can sıkıcı olabilir. İlişkinizin özündeki duyguların güçlü oluşu doğal olarak tepkilerin de aynı sertlikte olmasına zemin hazırlayabilir. Bu enerji altında sorun, sizin partnerinizden tam bir teslimiyet beklemeniz, onun ise buna yanaşmaya gönlü olmamasıdır. Bu durumda kutuplaşma kaçınılmazdır. Dikkatli olmakta fayda var.
   
 8. goldprincess

  goldprincess kıırrrmızıı

  05 Şubat 2010
  Cuma


  Sevgili Koçlar, bugün ailenizle alakalı işlerin veya mevzuların ön planda olacağı bir güne adım atmaktasınız. Haftanın bu son iş gününde, özellikle ailesiyle beraber yaşayanlar büyükleri tarafından baskı altına alınmaları mümkündür. Evli olanlar ise parasal sorunlarla alakalı olarak eşlerine destek vermek durumunda kalabilirler. Şu aralar zaten en önemli konulardan biri, partneriniz veya iş ortaklarınızla sözel iletişiminize önem vermenizdir. Çünkü eski mevzular, krizler veya problemler nedeniyle herkes kendince bunalmakta. Bu durumda birbirinizin üzerine gitmeniz, sorunların büyümesine neden olabilir. Özellikle akşam saatlerinde parasal meselelerle ilgili olarak birbirinizle güç birliği yapmanız faydalıdır. Hem bu enerji bazılarınız için yeni değil. Konuşulan konular hep aynı mesele etrafında dolaşıyor. Para. O nedenle benim de tavsiyem bay ve bayan Koçların bu aralar sabırlı olmalarıdır.
  Günlük aktivitenin bir başka yansıması ise, yuvanız sınırları içinde özellikle ruhsal açıdan kafanızın bazı şeylere takılı oluşudur. Paylaşımda bulunmaktan ziyade yalnız ve sakin kalma ihtiyacınız oldukça yoğundur. Bu kolaylıkla paylaşılacak bir durum değildir. Daha doğrusu sizin kendi mahrem konununuzdur. O yüzden de kimseyle paylaşmak istemezsiniz. Bu konuda bir baskı uygulanırsa isyan edebilirisiniz. Günün son yansıması ise, birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla iyi geçinmeyi sürdürmeniz demektir. Böylece işleri daha kolay bitirebilir, sorunları kolayca aşabilirsiniz.