Kitap Okumanın Önemi

Edebiyat ve Kitap bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kitap Okumanın Önemi Nedir
  İnsanların kişisel gelişimlerini tamamlamaları için güncel yaşamda belirli aktiviteler yapmaları gerekmektedir. Bu aktivitelerden sadece bir tanesi ise kitap okumaktır. Kitap okuyarak ruhumuzun derinliklerindeki o çocuğu büyütebilir ve görüşlerimizi değiştirebiliriz.

  Düz mantık olarak düşünürsek bir günde uyuma ihtiyacı dışında ortalama olarak 10 saat aktif olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu 10 Saat içerisinde sadece 45 dk lık dilimi kitap okumaya neden ayırmıyoruz acaba ?.Günde sadece 45 dakikamızı ayrırarak kendimizi sorgulayabilir ve rahatlamış oluruz. Gelin kitap okumanın ileriki zamanlarda bize getireceği sonsuz yararlardan birazını düşünelim.

  Toplumdaki diğer insanlardan farkınızı olur.
  Kültürünüz artar
  Bilgili kişilerle doya doya sohbet edebilirsiniz
  Hayata bakışınız değişir.
  Diksiyonunuz düzelir.
  Hızlı konuşma ve kendinizi daha kolay ifade edebilme yeteneğiniz artar.
  Okudunuzu anlama ve yorum yapma yeteneğiniz gelişir.
  Her şeyden önemlisi Kitap Okumanın verdiği huzuru içinizde hissedersiniz.

  yukarıda kitap okumanın sizlere getirceği yararlardan SADECE birkaçını belirttim. Toplum olarak bizler kitap okumalı ve bizden küçüklere kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız ki ,bugünün küçükleri büyüdüklerinde bu ülkenin bulunduğu durumu anlasınlar ve modern refah seviyesine ulaştırabilsinler.

  Bu yazıyı okuduktan sonra eliniz kütüphanenizdeki tozlu raflara gidiyor ve kitap alıp okumak içinizden geliyorsa şuan sizden mutlu insan olmamalı şu dünyada. Unutmayın ki ” En Büyük Düşman Cahil Dosttur”