Kırşehir Ramazan İmsakiyesi 2017 - Kırşehir Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kırşehir iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kırşehir için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Kırşehir Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Mübarek dakikalara doğru gene kanat çırpıyoruz. Geçen yıldan beri beklediğimiz misafir sonunda tekrar geldi. Ramazan günleri mü'minleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine şart kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen mü'minler bu görevin rükunlarını iyice anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

  Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

  Sitemizin bu sayfasında Kırşehir ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

  Cenab-ı Hakk şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

  Kırşehir İmsakiyesi 2017

  kirsehir-imsakiye.png

  Mayıs ayının 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk orucumuza niyetleneceğiz. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Kırşehir için Bayram Namazı vakti : 06:03

  Konumuzdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png